25. آبان 1394 - 9:03   |   کد مطلب: 287946
سراب روانسر: انسان در هر شغل و صنفی بر اثر غفلت يا سهل انگاري و يا القائات غلط و عدم اطلاع از واقعيت مطلب به خطا رفته و ضمن بوجود آوردن بعضي مشكلات اجتماعي براي ديگران امور زندگي روزمره خود را نيز به سمت سياهي سوق داده و نا خواسته دچار عواقب نا مطلوب مي گردد.

به گزارش سراب روانسر، به لطف خدا در كشوري زندگي مي كنيم که  دين اسلام را پذيرفته و تابع قرآن هستیم و به مباحث حلال و حرام اعتقاد داشته و رعايت موازين شرع مقدس را بر خود فرض مي دانیم.

 

 

 

اما گاها بر اثر غفلت يا سهل انگاري و يا القائات غلط و عدم اطلاع از واقعيت مطلب به خطا رفته و ضمن بوجود آوردن بعضي مشكلات اجتماعي براي ديگران امور زندگي روزمره خود را نيز به سمت سياهي سوق داده و نا خواسته دچار عواقب نا مطلوب مي گرديم

 

 

چندی پیش بنا بر اخبار رسیده به پایگاه خبری سراب روانسر مبنی بر اضافه دریافت حق ویزیت پذیرش درمانگاه شماره دو شهرستان روانسر از مردم، خبرنگار پایگاه خبری سراب روانسر طبق رسالت خبری خود به مرکز شماره دو شهرستان روانسر مراجعه کرد.

 

 

پس از مراجعه به این مرکز بر این امر واقف گشتیم که پذیرش درمانگاه با وجود پرداخت رسید 920 تومان به بیمار جهت ویزیت دکتر مبلغ 1000 تومان دریافت می کند.

 

 

این عمل در حالی صورت می پذیرد که پرسنل بخش پذیرش بدون هیچ تلاشی برای پرداخت باقی مانده مبلغ اضافه و یا حتی در جریان قرار دادن مراجعان از اضافه دریافتی به کار خود ادامه می دهند.

 

 

با یک حساب سرانگشتی و با احتساب پوشش بیش از 3 هزار خانوار از مردم شهرستان و مراجعه روزانه 10 درصد خانوار تحت پوشش درمانگاه شماره 2 شهرستان روانسر به شبکه  مبلغی برابر با یک سوم حقوق روزانه کارمند خواسته و ناخواسته از مردم اخذ می شود.

 

 

در این خصوص خبرنگار سراب روانسر به سراغ مدیر حراست شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر رفت و وی ضمن غیر قانونی خواندن اضافه دریافتی از مردم عنوان کرد: شبکه موظف است طبق پرداخت رسید حق ویزیت، مبلغ دریافت کند و اضافه دریافتی به هر عنوان خلاف است

 

 

وی تصریح کرد: پذیرش با تامین پول خرد از کمیته امداد و بانک و یا خرید اقلام مصرفی بایستی نسبت به پرداخت مابه التفاوت مبلغ دریافتی اقدام نماید در غیر اینصورت با فرد مذکور برخورد خواهیم کرد

 

در پایان امید است با خدمتی صادقانه و نگاهی آگاهانه حق مردم را نادیده نگیریم و مردم را در جریان کمترین حق و حقوقشان قرار دهیم.