آخرین اخبار

9. اسفند 1394 - 10:25   |   کد مطلب: 289509
سراب روانسر: نوری کریمی نامزد دهمین دور انتخابات مجلس، در حوزه پاوه و اورامانات را بایستی پدیده ی انتخابات این حوزه دانست.

به گزارش سراب روانسر، نوری کریمی متولد سال 1363 از روستای قلایان شهرستان روانسر، دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و فعال حوزه روزنامه نگاری می باشد که با وجود ناشناخته بودن برای مردم، در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی خوش درخشید.

 

 

 

کریمی هر چند خیلی دیر در انتخابات دهمین دور مجلس شورای اسلامی شروع به فعالیت نمود [ بنا بر گفته خود وی، حتی طی روزهای اولیه ثبت نام منتظر مانده بود تا کسی در شهرستان روانسر وارد صحنه ی سیاسی انتخابات شود ]، توانست علاوه بر نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی (نعمت اله منوچهری نماینده دور نهم)، افراد و چهره های مختلف بسیاری را پشت سر بگذارد که سالها سابقه ی اجرایی را در کارنامه دارند.

 

 

این جوان روانسری در اولین دوره ی حضور خود در انتخابات [بعنوان نامزد] موفق شد ضمن اینکه در سطح شهرستان روانسر به بیشترین آرا دست یابد با اختلافی بیش از 11 هزار رأی نسبت به شهاب نادری ( نفرِ اول انتخابات این دوره ) در آرای مأخوذه ی شهرستان روانسر پیشتاز باشد، توانست در سطح شهرستان های این حوزه بیشترین آرای مردم یک شهرستان را به خود اختصاص دهد.

 

 

کریمی در نهایت در میان رقبای خود با کسب 15313 رأی توانست بعنوان نفر سوم معرفی شود و یکی از اصلی ترین دلایل این موفقیت را بایستی در اهداف و برنامه هایی دانست که برای پیشرفت شهرستان های این حوزه در نظر گرفته بود و شاید ذکر این نکته لازم به نظر برسد که، نوری کریمی به نوعی هم نسلِ جوانانی می باشد که امروزه در سطح شهرستان های اورامانات با معظلی عظیم به اسم بیکاری دست و پنجنه نرم می کنند و یکی دیگر از دلایل انتخاب وی را به بایستی در این امر نهفته دانست، که وی نسبت به دردهای جوانانِ هم نسل و هم تراز خود آگاه بود.

 

 

بی شک شروعِ این ماراتن نفس گیر برای نوری کریمی و امثال وی، پلی است برای پیروزی های پیش رو، و بدون هیچ حرف و حدیثی بایستی نوری کریمی را پدیده ی این دوره از انتخابات اورامانات دانست.

 

 

 

دیدگاه‌ها

دیدیم چه گونه پدیده شد. با انحصارگرایی در عدم میدان دادن به تبلیغ سایر نمایندگان و شکستن ماشین رقبا . تنها شهر تشنجی انتخابات بود. متاسفیم. اگر قرار است ادامه دهدکمی اخلاق انتخاباتی به اطرافیانش بیاموزاند. چون به رای دیگر مناطق نیاز دارد. والا در همان روانسر باید سرآمد باشد. شاید بدلیل زیستن در کنار سراب است. این یک نصحیت جدی است.
باسلام و عرض تبريك به منتخب اورامانات آقاي شهاب نادري و تبريك ويژه تر به مردم اورامانات بخاطر حضور پرشور در انتخابات 7اسفند.لازم ميدانم به عنوان يك شهروند روانسري خدمت همه ي همشهريان شاد باش بگويم بخاطر اينكه بنظر بنده آقاي نوري كريمي با وجود جوان بودن و عدم وجود سابقه اجرايي و سياسي و همچنين حضور رقبايي باتجربه و قدر آرائ كافي را كسب نموده است.اين حضور و اين تعداد آرا براي جواني از روانسر نقطه ي عطفي در تاريخ روانسر خواهد بود و به همه ي تحصيلكردگان و فعالان عرصه سياست و نامزدهاي احتمالي دوره هاي آينده مجلس شوراي اسلامي اين نويد را خواهد داد كه روانسر اين پتانسيل را دارد كه يك فرد شايسته را از روانسر روانه ي بهارستان نمايد و مردم اين مسئله را به اثبات رساندند كه به گرمي دست فرزند خود را خوهند فشرد و پشت اورا خالي نخواهند كرد.آقاي كريمي بايد قدر اين مردم را بداند و با برنامه اي مدون و مشاوره گرفتن از افراد صالح و باتجربه و با پشتيباني جوانان چشم به آينده اي روشن داشته باشند.به اميد فردايي بهتر براي ايران اسلامي و اوراماناتي آباد و روانسري سرافراز.
نوری کریمی فقط تعصب بود و گرنه از انتخابات چیزی نمیدونست
با سلام وتبریک پیروزی انتخابات کشورمان به محضر رهبر و مقامات کشوری وبه کوری چشم دشمنان جمهوری اسلامی ایران من خودم روانسری ودر شهر روانسر زندگی می کنم.متاسفانه رای مردم قلیان و باشوکی و تعدادی از مردم روانسراز روی تعصب کامل بود و جای تاسف داشت و من به عنوان کسی که در شهر روانسر شاهد رفتار های بعضی از اقایان متعصب دوور از شان جامعه مدنی از مردم شهرستان جوانرود و پاوه و هرکسی که از این قضیه ناراحت شده معذرت خواهی کرده.و این حرکات را به مردم روانسر نسبت نداده و همه ما در منطقه اورامانات برادر یکدیگر هستیم.و آرزوی سربلندی برای همه کاندیدها و انتخاب برادران شهاب نادری راتبریک گفته و از ایشان تقاضا دارم سرنوشت نماینده قبلی را سرلوحه کارهایی خودت قرار داده که انشالله بتوانیم دوره آینده اگر عمری باقی بود با دل و جان از ایشان حمایت کنیم.مخلص مردم اورامانات
دوست گرامي اينگونه هيجانات انتخاباتي در اكثر نقاط(كامياران سنندج ديواندره) سقز و بانه-انزلي و رشت،و بسياري از نقاط كشور و حتي در بين اقليتهاي مذهبي پروتستان و كاتوليك در كشورهاي ديگر موجود و شايد فضا از خرده اتفاقات روانسر بسيار شديدتر باشد و اين ذات رقابتهاي انتخاباتي است و درجامعه ما كه هيچ گونه مفري براي تخليه هيجانات جوانان وجود ندارد اين شايد تنها مفر باشد و خود دولت هم مقابله چنداني با آن نكرد و اجازه داد تا شور انتخاباتي در بين مردم به اوج برسد وهمين شد كه ميزان مشاركت بيش از 85درصد در روانسر شد و نيازي به عذرخواهي از ديگران نيست.آنها هم برخورد شايسته اي با كانديداي شهر روانسر نداشتند در شهر خودشان و اين قضيه شايد ازونجا به روانسر سرايت كرد.اما اين ذات رقابت است.بچه هاي روانسر فقط مانع از تقلب در مقياس وسيع شدند و حتي كمك بزرگي به برادران نيروي انتظامي كردند.جهت اطلاع
آقای شاهو همین مردم قلایان و باشوکی خودشان هنگام انتخابات شورا همین کار می کنند .آنها هم زرنگ بودند میرفتن مردم می آوردن. این آقای نادری خداوکیلی من بهش رای ندادم .در نظر بگیر 5 هزار رای هم از این طرف و آون طرف آورده.فقط نباید بحث جوانرود و پاوه ای میان می آمد. معذرت خواهی بخاطر این که مردم اورامانات نباید بخاطر انتخابات از همدیگر دیدگاه منفی داشته باشیم. بازهم از طرف مردم روانسر آرزوی موفقیت برای آقای شهاب نادری دارم
بدون تعارف عرض کنم کاری که طرفداران آقای کریمی در ایام انتخابات انجام دادن سابقه نداشت. متاسفانه برخی رفتارهای ناشایست وبدون برنامه ریزی وبراساس تعصب هواداراشون از شهرستان روانسر واین شهر چهره ای بسیار بد در منطقه به جاگذاشت. چهره ای که شاید چندین سال طول بکشد تادرست شود. نمیدونم اگه مثلا شهرستان روانسر در موقعیت یکی دیگه از شهرستان ها بود واقعا چه اتفاقی می افتاد. بزرگی به بزرگ بودن است و در یک کلام: شرف المکان بالمکین....

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی