آخرین اخبار

19. خرداد 1395 - 13:09   |   کد مطلب: 290504
سراب روانسر: پس از جوابیه شهرداری شهرستان روانسر به درج یادداشتِ *جلسه ستاد بحرانِ روانسر تمام نَشُدِه، بحران مسئولین را گرفت* در این پایگاه خبری، لازم به نظر می رسد که مواردی شرح داده شود.

به گزارش سراب روانسر، روز یکشنبه مورخ 16 خرداد ماه سالجاری سایت سراب روانسر یادداشتی را پس از آتش سوزی در مراتع روستای زرین چقا  تحت عنوان *جلسه ستاد بحرانِ روانسر تمام نَشُدِه، بحران مسئولین را گرفت* منتشر کرد.

 

 

 

 

 پس از انتشار این یادداشت که با هدفِ بهتر عمل کردن مسئولین در زمان حوادث و در جهت انتقادی سازنده و بنابر رسالت خبری صورت گرفت، شهرداری شهرستان روانسر جوابیه ای صادر نمود، که تحت عنوان "جوابيه شهرداري روانسر به درج یادداشت سردبیر سایت سراب روانسر" منتشر شد.

 

با این وجود و پس از جوابیه ی شهرداری شهرستان روانسر لازم به نظر می رسد که مواردی شرح داده شود.

 

به ضِرس قاطع می توان اذغان نمود مطلبِ قید شده در پایگاه خبری سراب روانسر، بدون هرگونه قصد و غرضی درج شده و هدفی جزء انتقادی سازنده نسبت به عملکردِ نیروهای حاضر (آتش نشانی و منابع طبیعی) در آن زمان و مکان (آتش سوزی روستای زرین چقا) نبوده و به هیچ عنوان اقدامات ارزشمند و سازنده آنان را در دیگر اتفاقات و وقایع گذشته که به خوبی و با همکاری آنان مدیریت و مهار شده است زیر سوال نمی برد.

 

به همراه نداشتن یا استفاده نکردن از کپسول آتش نشانی توسط پرسنل آتش نشانی برای خاموش کردن آتش و عمل نکردن سیستم اطفاء حریق اداره منابع طبیعی شهرستان دو نقصِ اساسی بود که در آتش سوزی روستای زرین چقا مشهود بود.

 

این انتقاد از آنجایی مطرح شد که پرسنل آتش نشانی و منابع طبیعی به عنوان بخشی از نیروهای ستاد بحران، متوجه اشتباهات سهوی و نقصِ کارِ خود شده و در جهت اصلاح آن و رفع اشتباهات برای عملکرد بهتر در زمان بروز حوادث غیرمترقبه دیگر (خصوصاً آتش سوزی) اقدام کنند. چرا که به هیچ عنوان قابل قبول نیست در مواقع بحرانی و در حوادث غیرمترقبه، پایِ مدیریت بحران شهرستان (خصوصاً نیروهای این ستاد) لنگ بزند.

 

در پایان بایستی یادآور شد: انتقاد و نقد کردن موجب شناختنِ محاسن و معایب می گردد و باعث می شود که در ادامه ی کار ضمن تقویت محاسن، معایبِ خود را بشناسیم و در جهت رفع عیوب آن گام برداریم.

 

دیدگاه‌ها

ممنون سراب از شفاف سازی و دوستان هم نقد پذیر باشن ،،یک یک که نیستن .

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی