آخرین اخبار

23. خرداد 1395 - 10:57   |   کد مطلب: 290555
سراب روانسر: خطر آتش سوزی با توجه به خشک شدن مراتع و مزارع کشاورزی و وجود پوشش عظیم گیاهی در منطقه با وجود سایت دفن زباله در کوهپایه ی خرم آباد سفلی بیش از هر زمان دیگری محتمل به نظر می رسد.
آتش سوزی اراضی و مراتعِ دهستان حسن آباد را تهدید میکند/ مسئولین اجازه ندهید حوادث سالهای قبل تکرار شود

به گزارش سراب روانسر، سایت دفن زباله ی شهرستان روانسر در مجاورت اراضی دهستان حسن آباد واقع در روستای خرم آباد با توجه به فصل تابستان تهدیدی جدی خواهد بود برای مراتع و مزارعی که در طی سالهای اخیر مسبب آتش سوزی در آنها بوده است.

 

 

 

بی شک دفن غیر بهداشتی و رهاسازی زباله ها در دامان طبیعت برای ما که خود را دوست دار و طرفدار طبیعیت می دانیم بسیار نگران کننده می باشد، هر چند اینگونه رهاسازی های سطحی در دامنه ی کوه پایه "هاله وره" موجبات آزار و اذیت کشاورزان در فصول کار را فراهم می آورد اما خطر آتش سوزی با وجود این سایت بیش از سال های گذشته مراتع و مزارع حومه ی این سایت دفن زباله را تهدید می کند.

 

 با توجه به بارندگی های اخیر در سطح منطقه، پوشش عظیم گیاهی تمامی دامنه ها و کوهپایه ها را فرا گفته است، از این رو اهمیت این موضوع می طلبد مسئولین هر چه سریع تر تمهیدات لازم را در کوتاه ترین زمان ممکن بیندیشند تا دست رنج مردم دستخوش اتفاقات قابل پیش بینی نشود.

 

از جمله آتش سوزی های اخیر در این سایت می توان به آتش سوزی  در اواسط خرداد ماه و تیر ماه سال 93 و 94 اشاره کرد که در سال 93، نزدیک 30 هکتار از اراضی باغی طرح طوبی روستایی زرین چقا طعمه ی حریق شد.

 
هر چند موضوع دفن غیر اصولی و سطحی زباله آن هم به گونه ای که در شهرستان روانسر و در دامان طبیعیت انجام می گیرد یک فاجعه و رخداد عظیم زیست محیطی می باشد، که مجال پرداختن به این موضوع در این گزارش وجود ندارد اما لازم است مسئولین ستاد بحران شهرستان روانسر قبل از هرگونه فوت وقت اقدام به دپو سایت کرده تا بار دیگر شاهد آتش سوزی در مراتع و کوهپایه های بخش مرکزی بلاخص روستاهای مجاور سایت دفن زباله نباشیم.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی