آخرین اخبار

15. آبان 1395 - 7:37   |   کد مطلب: 291468
سراب روانسر: در حالی آموزش و پروش بر طرح سواد آموزی افراد سالمند و بیسواد تأکید می کند که در شهرستان جوانرود دانش آموزان از تحصیل باز می مانند.

به گزارش سراب روانسر، سوادآموزی یکی از مهمترین مسائل اصلی و حیاتی در تمامی کشورهای می باشد، که میزان تأکید و اهمیت این موضوع در کشورهای مختلف بصورت نسبی متغیر می باشد.

 

 

 

در نظام جمهوری اسلامی ایران سوادآموزی از مهمترین مسائل آموزش و پرورش محسوب می گردد که همه ساله هزینه های زیادی صرف این مهم می شود با این وجود برپایه آمار منتشر شده در سال ۱۳۹۰ خورشیدی، ایران بالغ بر ۲ میلیون نفر بی‌سواد دارد.

 

 

همواره از جانب بزرگان دین بر تحصیل و تدریس تأکید مستمری و ویژه ی شده است و سمبل و نمونه بارزی برای اهمیت این موضوع حدیث پیامبر مکرم اسلام (ص) می باشد که می فرمایند " اطْلُبُوا الْعِلْمَ مِنَ الْمَهْدِ إِلَى اللَّحْد ".

 

 

با تمامی این اوصاف در شهرستان جوانرود و در روستای هزارخانی ( علی آقایی دوله قُول ) که با روستاهای شهرستان روانسر از لحاظ جغرافیایی هم پوشی دارد چهار دانش آموز حضور دارند که در سال تحصیلی جاری در نبود معلم و امکانات به ناچار ترک تحصیل نموده اند.

 

 

یکی از اهالی روستای هزار خانی در گفت و گو با خبرنگار سراب روانسر،عنوان کردند: سال گذشته در این روستا کلاس درس برگزار می شد اما تابستان امسال آموزش و پرورش کانتینری را که برای تحصیل در اختیار روستا قرار داده بود با وعده ی بازگشت، بُرد.

 

 

وی افزود: اکنون چهار نفر از فرزندان این روستا به ناچار ترک تحصیل کرده اند و خانواده ها اجازه نمی دهند که فرزندانشان به نزدیکترین روستا (روستای شاینگان از توابع دهستان دولت آباد روانسر) بروند و تحصیل کنند زیرا معتقدند در روستای کنار دست فرزندانشان را اذیت می کنند و همین امر باعث بازماندن بچه ها از تحصیل شده است.

 

 

همچنین دهیار روستای هزار خانی در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار سراب روانسر، ضمن ابراز تأسف از این اتفاق در خصوص آخرین وضعیت تحصیل 4 دانش آموز عنوان کرد: متأسفانه اکنون این چهار دانش آموز در این روستا از تحصیل بازمانده اند و پیگری های ما، راه به جایی نبرده است.

 

 

به گزارش سراب روانسر، اهمیت این موضوع حساسیت آموزش و پرورش شهرستان جوانرود را می طلبد چرا که باز ماندن از تحصیل دانش آموز در شرایط کنونی آن هم به دلایل غیر منطقی بسیار متأثر کننده است.

 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی