آخرین اخبار

24. فروردين 1396 - 10:07   |   کد مطلب: 292723
سراب روانسر: در حالی وزیر بهداشت در روزهای پایان دولت یازدهم میهمان مردم شهرستان روانسر شد و به جای پرداختن به روند پیگیری پروژه های درمانی، با عذرخواهی از مردم به خاطر نچشیدن طعم طرح تحول سلامت قضیه را خاتمه داد

به گزارش سراب روانسر، در حالی دولت یازدهم دراخرین ماه های فعالیت خود به سر میبرد که وزیر بهداشت و درمان وارد شهرستان روانسر شد و بازهم قصه پر غصه بیمارستان روانسر دوباره سر باز کرد.

 

 

 

 

پروژه بیمارستان 32 تختخوابی روانسر از معدود دلخوشی های مردم شهرستان روانسر است که چندین سال مردم را دلگرم نگهداشته تا روزی روزگاری این مردم صاحب بیمارستان شوند.

 

این پروژه در سفر هیئت دولت دهم به استان کرمانشاه به تصویب رسید که از همان ابتدای کار بسیاری از مشکلات را با خود به همراه دید. با پیگیری های نعمت الله منوچهری نماینده دور گذشته مردم پاوه و اورامانات بعد از ممانعت های کارگروه در کمیسیون 215 مجلس شورای اسلامی در سال 93 در صحن علنی مجلس مطرح شد و در ردیف بودجه ی سال [93] قرار گرفت.

 

پس از مطرح شدن پروژه بیمارستان روانسر در صحن مجلس این نوید به مردم داده شد که پروژه مذکور تا پایان سال 95 به بهره برداری می رسد و مردم شهرستان روانسر صاحب بیمارستان می شوند.

 

اما همانطور که ذکر شد مشکلات از همان ابتدای کار گریبان گیر بیمارستان روانسر بود و این بار زمین اهدایی اختصاص یافته با مشکل تغییر کاربری همراه شد که طی جلسات مکرر و پیگیرهای صورت گرفته در اواخر خرداد ماه سال 94 موافقت ضمنی جهت تغییر کاربری زمین بیمارستان اخذ شد اما با توجه به اینکه زمین اهدایی در مسیرجاده کنار گذر شهرستان قرار گرفته بود این بار منع هرگونه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی تمامی رشته ها را پنبه کرد.

 

پس از ممانعت های صورت گرفته برای زمین اهدایی اینبار پیدا کردن زمین برای بیمارستان اصلی ترین دغدغه شد تا پس از بررسي هاي لازم، زمين جنب ناحيه كارگاهي (پشت پاسگاه پليس راه روانسر- پاوه ) مورد موافقت قرار گرفت و در نهايت پس از انجام امورات اوليه مقرر شد مراسم كلنگ زنی احداث و آغاز به كار بيمارستان روانسر در تاريخ 5-6-94 با حضور رضایی بابادی استاندار پیشین استان و جمعي از مسئولين استاني و محلي انجام شود که متاسفانه زارعين و كشاورزان روانسری ادعاي مالكيت بيش از 10 هزار متر را داشتند كه با مراجعه افراد به استاندار مانع از مراسم کنگ زنی بیمارستان شدند.

 

دکتر نوری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر در جلسه شورای اداری اسفند ماه سال 95 ضمن ارائه گزاشی از اهم فعالیت های این شبکه عنوان داشت: یکی از اصلی ترین دغدغه های شهرشتان روانسر بیمارستان می باشد.

دکتر نوری با بیان اینکه بیمارستان شهرستان روانسر سالهاست که در انتظار ساخته شدن می باشد افزود: ساختمان اداری در زمستان سال گذشته بنا شد و به دلایلی ادامه ی کار متوقف شد با ابن وجود کار ادامه پیدا کرد.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر با اشاره به اینکه مجوز سی و دو تخت خواب برای بیمارستان روانسر در حال حاضر اخذ شده است اظهار نمود: این ظرفیت به ۶۴ تختخواب ارتقا یافته است با این وجود مجوز به نام ۳۲ می باشد اما عملاً این ظرفیت به ۶۴ ارتقا یافته است.  

 

وی افزود: بیمارستان روانسر جز برنامه سال نود و شش دولت است با این وجود در جدول بیست قرار دارد و اولویت دولت با پروژه های می باشد که نیمه تمام می باشند و در تلاش هستیم تا بتوانیم از جدول بیست بیمارستان روانسر را به جدول هفت بیاوریم.

 

دکتر نوری در ادامه به نامه ی ارسالی برای درخواست اعتبار برای بیمارستان شهرستان روانسر اشاره نموده که در ذیل آمده است.

 

در حالی وزیر بهداشت در روزهای پایان دولت یازدهم میهمان مردم شهرستان روانسر شد و به جای پرداختن به روند پیگیری پروژه های درمانی، با عذرخواهی از مردم به خاطر نچشیدن طعم طرح تحول سلامت گفت قضی را خاتمه داد

 

برای دریافت گزارش مشروح سخنان وزیر بهداشت اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

تصاویر تکمیلی: 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی