آخرین اخبار

24. تير 1396 - 7:06   |   کد مطلب: 293198
سراب روانسر: بانوی کارآفرین روانسری ضمن دعوت تمامی بانوان به رعایت حجاب، چرخه ی تولید کشور را در گِرو همت والای مادران و دخترانی دانست که الگویشان بانوان نسل انقلاب می باشد.

به گزارش سراب روانسر، اقتصاد از جمله اصلی ترین دغدغه های یک جامعه می باشد که همواره مورد توجه عام و خاص بوده است.

 

بی شک از اقتصاد می توان بعنوان قلبی پویا یاد کرد که هر چه پر رونق تر باشد آن جامعه در مسیر هدف و هر چه راکد و بی رونق باشد جامعه رو به انزوا قرار می گیرد.

 

اشتغال از جمله اصلی ترین زمینه ها برای رونق اقتصادِ یک جامعه و کشور می باشد، و بیهوده نیست اگر اشتغال و اقتصاد را در یک مسیر موازی قرار داد.

 

با توجه به اهمیت موضوع اقتصاد (اشتغال) و به بهانه ی فرارسیدن هفته عفاف و حجاب گفت و گوی تفصلی را با خانم "چنور محمدی" یکی از بانوان موفق  و کارآفرین شهرستان روانسر داشته ایم که در ادامه ضمن معرفی، آمده است.

 

چنور محمدی بانوی کارآفرین شهرستان روانسر می باشد که در روستای جورآباد متولد شده است و از سال 89 بصورت حرفه ای وارد کار کشاورزی شده است.

 

وی در ابتدا کار خود را با کشت سیر در سطح ۲۰۰۰ متر زمین آغاز کرد و بعد از کشت سیر، ضمن طی دوره های آموزشی، مصمم به کشت زغفران در شهرستان روانسر شد.

 

چنور محمدی در رابطه با کشت زعفران به خبرنگار سراب روانسر گفت: با آموزشهای که در فنی و حرفه ای  گذراندم و همچنین اطلاعاتی که از منابع موثق کسب کردم, در اواخر سال 91 با کمک خداوند و حمایت جهاد کشاورزی بصورت یارانه ی بلاعوض، با یکی از کشاورزان بومی، کشت زعفران را در سطح 2 هکتار از مزارع روستای جورآباد و نهرابی آغاز کردم و به حدی در این زمینه رشد کردم که موفق شدم دوبار در یکسال زمین را زیر کشت زعفران ببرم.

 

محمدی افزود: همزمان با کشت زعفران کشت بادام زمینی را در روستای جورآباد انجام دادم و بحمداله کیفیت این محصول، از سایر کشت های موجود در استان های مربوطه به مراتب بهتر بود.

 

این بانوی کارآفرین ادامه داد: در حال حاضر و با هماهنگی های صورت گرفته با کمتیه امداد، پیگیرکارکاه بسته بندی زعفران در شهرستان روانسر می باشم که می تواند در صورت راه اندازی برای 5 نفر از بانوان تحت پوشش بصورت مستقم و برای 40 نفر غیر مستقیم ایجاد اشتغال کند، اما متأسفانه سخت گیری بانک ها مانع این مهم می شود.

 

محمدی اظهار داشت: باتوجه به اینکه فصل کشت زعفران از خرداد تا شهریور می باشد، امید است جهاد کشاورزی روانسر و کمیته امداد بمانند سنوات قبل در جهت کشت و بسته بندی زعفران ما را همراهی کنند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در دهه فجر ۹۵ از طرف اداره کار به عنوان کارآفرین برتر شناخته شده است، یادآور شد: بنده این افتخار را دارم که از دست همسر شهید احمدی روشن درسال ۹۵ بدلیل ساخت مستند در بحث اقتصاد مقاومتی که به جشنواره عمار راه یافت، لوح و نشانه ی "استقلال اقتصادی" دریافت کردم که آن مستند توسط صدا و سیمای استان کرمانشاه تهییه  و تنظیم شد.

 

بانوان امروز به مانند نسل انقلاب در جبهه ی اقتصاد دوشادوش مردان حرکت کنند/ زن در حجاب مانند صدفی در گوهر است

 

چنور محمدی در ادامه ضمن تبریک به مناسبت هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: توصیه من به خانمها این می باشد که مثل گذشته و زمان جنگ که بانوان پا به پای مردان، کار میکردند در سنگر اقتصادِ کشور حرکت کنند تا به یاری خداوند شاهد توسعه ی اقتصاد کشور باشیم چرا که در حال حاضر هیچ فرقی بین خانمها و آقایلنن نیست وهمه باید برای آبادانی وپیشرفت کشور کارکنیم.

 

وی عنوان کرد: حجاب به زن ارزش می دهد و برخلاف عوام که فکر میکنند زن با برداشتن حجابش زیبا می شود بایستی گفت که " حجاب نه تنها به زن قدرت می دهد، بلکه ارزش او را مشخص می کند" و حفظ حجاب موجب مباهات یک زن می گردد.

 

چنور محمدی بانوی موفق و کارآفرین برتر شهرستان روانسردر پایان ضمن تشکر از تمامی کسانی که به نوعی او را یاری کرده اند یادآور شد: بنده سرپرستی یک خانواده ی 6 نفری را عهده دارم و با توجه به اینکه برادر ندارم و پدرم به نوعی از کار افتاده می باشد از مسئولین شهرستان روانسر و استان کرمانشاه تقاضا دارم به مانند قبل مساعدت و همراهی خود را از اینجانب سلب ننمایند.

 

تصاویر تکمیلی: 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی