آخرین اخبار

6. آبان 1396 - 10:08   |   کد مطلب: 293674
سراب روانسر: مدیر عامل تنها تولید کننده ی توپ دوختی در کشور از سیاست های غلطی می گوید که مانع رونق اقتصادی می شود و معتقد است کسی برای شرکتی که صدها نفر را بکارگیری کرده است دل نمی سوزاند.

به گزارش سراب روانسر، اشتغال و اشتغال زایی از اصلی ترین نیازهای یک خانواده (در مقیاس گسترده تر، جامعه) می باشد و به نوعی می توان اشتغال را قلب تپنده ی یک خانواده دانست که ضمن پویایی، طراوات و رونق را به گروه خواهد بخشید.

 

 

 

خبرنگار سراب روانسر در گزارشی مجزا، به سراغ کارآفرینی موفق رفته است که یک زمانی برای بالغ بر 1500 نفر ایجاد اشتغال کرده است، که مشروح گفت و گو به همراه گزارش ویژه در ادامه آمده است.

 

 

شاید این موضوع را بدانید که توپِ فوتبال بایستی از نوع "دست دوز" باشد و در تمامی مسابقات رسمی از این نوع توپ، یعنی "توپ دوختی رسمی" استفاده می شود که تنها شرکت تولید کننده ی "توپ دوختی" یا همان "توپ دست دوز" در کشور شرکت "آریا" یا "آرمان ورزشی" می باشد که بالغ بر دوازده سال است که در شهرستان روانسر و منطقه ی اورامانات مشغول به فعالیت می باشد.

 

 

 

این شرکت در ابتدا با 370 میلیون تومان سرمایه ی اولیه شروع به فعالیت نمود و در همان سالهای ابتدایی تا سال 85 موفق به ایجاد اشتغال برای 1700 نفر در سطح روستاهای اورامانات به ویژه روانسر و پاوه شد.

 

 

 

با این وجود متأسفانه شرایط در ادامه برای این تنها واحد تولید کننده ی توپ دست دوز در کشور به گونه ای رقم خورد که از بعد سال 85 شاهد خروج بسیاری از دوزندگان توپ بود که به گفته ی مدیر عامل شرکت "یارانه" عامل این موضوع بوده است.

 

 

 

خسرو مراد زاده مدیر عامل شرکت آریا در گفت و گو با سراب روانسر، عنوان داشت: سالهای 79 و 80 دانشجوی ترم آخر پزشکی بودم که با توجه به ایده ها و مسائل مهمی که در ذهن داشتم، تصمیم گرفتم پزشکی را در واپسین سالهای تحصیل رها کنم و به آنچه که برایم مهمتر بود یعنی ایجاد اشتغال برای شهر و کشورم بیاندیشم.

 

 

 

مدیر عامل شرکت آریا تصریح نمود: شرکت ما تنها تولید کننده ی توپ دوختی در کشور می باشد که بیش از 12 سال است در این زمینه با تولید 300 هزار توپ در سال فعالیت می کند که برای بیش از 1700 نفر مشاغل خانگی ایجاد کرده بود.

 

 

 

وی افزود: تا اوایل سال 85 افرادی که برای ما توپ می دوختند با رغبت کار را ادامه می دادند و امرار معاش می کردند اما متأسفانه پس از اینکه بحث یارانه های پیش کشیده شد مردم و بسیاری از خانواده ها که در بعضی از خانواده بیش از4 نفر دوزنده داشتیم از این کار سر باز زدند و دور شدند.

 

 

 

مراد زاده با بیان اینکه برای شرکتی که توانسته است صدها نفر را مشغول به فعالیت نماید در استان کرمانشاه کسی دل نمی سوزاند اظهار داشت: به بنده پیشنهاد اینکه شرکت را برای ادامه کار به یکی از استان های شمالی انتقال دهم داده شد و حتی تمامی امکانات از جمله جا و مکان و تسهیلات را برعهده بگیرند اما بنده هیچ گاه اینکار را نکردم به خاطر مردم، بخاطر علاقه ی که به استان کرمانشاه داشتم.

 

 

 

وی تصریح داشت: چگونه می توان موفق بود وقتی نگاه مسئولین اینگونه باشد، وقتی حمایت مسئول تنها نامه نگاری و بروکراسی باشد و هیچ تسهیلاتی در اختیار ما قرار نگیرد.

 

 

 

 

خسرو مراد زاده مدیر عامل شرکت تنها تولید کننده ی توپ دوختی در پایان به سراب روانسر، گفت: متأسفانه صادرات پای چرخ اقتصاد کشور را لنگ کرده است و آن طرف هم فرهنگ ایرانی- ایرانی بخرد در میان مردم باب نشده است با این وجود نمی توان از سیاسیت و لابی گری غافل بود که بسیاری از موارد را زیر پا می گذارد.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی