16. آبان 1396 - 13:15   |   کد مطلب: 293709
تجمع، تبصره و دستور العمل؛ کاری از پیش نبرد
ساکنان محله فرهنگیان روانسر همچنان از نوشیدن آب سالم محرومند
سراب روانسر: طی هفته های اخیر مشکل آب محله ی فرهنگیان شهرستان روانسر تب و تاب بسیاری را به راه انداخته است، اما آن چه باقی است، عدم رفع این مشکل است.

به گزارش سراب روانسر،  مشکل آب محله ی فرهنگیانِ شهرستان روانسر از دیرباز یکی از اصل ترین مشکلات ساکنین این محله بود تا اینکه در ابتدای ماه آبان، مردم چاره ی جز تجمع اعتراض آمیز به این موضوع نداشتند.

 

 

 

 

 

 

 

پس از انتشار خبر" تجمع اعتراض آمیز اهالی محله فرهنگیان بر روی خروجی خبرگزاری سراب روانسر، صبح روز بعد، جلسه ی در جهت بررسی مشکل شبکه توزیع آب و جمع آوری فاضلاب محله فرهنگیان فاز 2 روانسر به ریاست بساطعلی نوری معاون فرمانداری شهرستان روانسر تشکیل شد و مقرر گردید در کوتاه ترین زمان، موانع و مشکلات پیش روی این محله برداشته و کمبود آب این محله مرتفع گردد.

 

 

 

خبرنگار سراب روانسر، در ادامه روند پیگیری های این موضوع، صبح امروز آخرین وضعیت موجود را از سوی غفار صالحی رییس اداره آبفای شهری شهرستان روانسر جویا شد که اینگونه توضیح داد: برابر ضوابط هزینه حق انشعاب آب و فاضلاب با تعاونی فرهنگیان است.

 

 

 

صالحی تعداد خانوارهای ساکن را 85 نفر دانست و افزود: هزینه ی انشعابات آب و فاضلاب محله فرهنگیان رقمی معادل 750 میلیون تومان می باشد که بایستی از سوی مدیر عامل تعاونی  فرهنگیان  فاز 2 روانسر پرداخت شود.

 

 

 

به گزارش سراب روانسر چند سالی است که از ساخت و ساز در محله فرهنگیان فاز 2 می گذرد با این وجود علی رغم واگذاری قانونی از سوی شهرداری،تاکنون از امکانات زیربنای اولیه برخوردار نبوده و تأمین آب شرب محله از طریق چاه آب دستی بصورت مشارکتی صورت خواهد گرفت که بدلیل خشکسالی های اخیر و کمبود آب سفره های زیر زمینی بیش از یک هفته است که کاملاً خشک شده است و مشکل محله دوچندان می باشد.