آخرین اخبار

3. دى 1396 - 9:53   |   کد مطلب: 293945
سراب روانسر: آشفتگی بازار و افزایش قیمت در طول سالهای اخیر به تراژدی غمناکی برای مردم جامعه (مصرف کنندگان) تبدیل شده است که سودش تنها در جیب عده ای خاص می رود.

به گزارش سراب روانسر، از دیر باز مردم در داستان ها بدنبال حل این معما بودند که آیا در ابتدا مرغ به وجود آمد یا تخم مرغ، با این وجود هیچ گاه این موضوع حل و فصل نگردید اما آنچه در این میان مشهود است رقابت مرغ و تخم مرغ در افزایش قیمت ها می باشد.

 

 

 

این روزها در سایه آشفته بازار پیش آمده روز به روز قیمت ها بصورت باورنکرنی افزایش می یابد به صورتی که طی یک هفته کمتر، قیمت هر شانه تخم مرغ در میادین میوه و تره بار از 11 هزار تومان بصورت تصاعدی و پله پله به 20 هزار تومان رسید.

 

 

بطور میانگین وزن هر عدد تخم‌مرغ بدون احتساب پوسته آن، ۵۸ گرم است، و از طرف دیگر هر شانه تخم مرغ شامل 30عدد می باشد، با یک حساب سرانگشتی مشخص می شود قیمت هر کیلو تخم به بیش از 11 هزار تومان رسیده است.

 

 

طی یکسال هر مرغ حدود ۲۸۰ تخم مرغ تولید می‌کند، با احتساب یارانه ی هر نفر 45 هزار و پانصد تومان دولت قادر است با پرورش هر سه مرغ تخمگذار یارانه ی یک نفر را تأمین کند.

 

 

ناصر نبی پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه قیمت نهاده های دامی در بازار در حال افزایش می باشد افزود: وقتی که قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار گران می شود، تعزیرات حکومتی وارد شده و با آن برخورد می کند اما اکنون چرا مسئولان وارد بازار نمی شوند و با این امر برخورد نمی کنند؟ نشان از همان بی مدیریتی است

 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی