آخرین اخبار

10. بهمن 1396 - 9:16   |   کد مطلب: 294145
سراب روانسر: محور کنارگذر شهرستان روانسر یکی از پرحادثه ترین مسیر های منتهی به شهر است که همه ساله تصادفات ناگواری در آن رخ می دهد

به گزارش سراب روانسر کمربندی جاده‌ای است که دور شهر کشیده می‌شود تا خودروها مجبور به گذشتن از داخل شهر نباشند. اگر کمربندی به صورت دایره کامل دور شهر را نگرفته باشد و حالت نیم‌دایره داشته باشد به آن کنارگذر هم گفته می‌شود با این وجود نمی توان از عنوان "کمربندی" برای شهرستان روانسر استفاده کرد.

با این وجود محور کنارگذر روانسر کاربران جاده ای را دقیقأ به شلوغ ترین نقطه شهر هدایت می کند.

در طی ایام سال همواره شاهد وقوع تصادفات و حوادث ناگواری در مسیر کمتر از 1 کیلومتری محور کنار گذر روانسر هستیم که در چندین گزارش این موضوع بررسی شد. حال با توجه به اهمیت موضوع پایگاه خبری تحلیلی سراب روانسر، به بررسی علل کارشناسی شده از سوی کارشناسان پلیس راهور شهرستان روانسر پرداخته که امید است این بار مسئولین ذی صلاح، تمهیدات لازم را بیاندیشند.

مشکلات جاده کنار گذر

به گفته کارشناسان راهنمایی و رانندگی راهور شهرستان روانسر، یکی از دلایل وقوع حوادث ترافیکی در محور کنارگذر روانسر عدم وجود روشنایی کافی است که می بایست بمنظور جلوگیری از وقوع تصادفات ادارات ذی ربط نسبت به تامین روشنایی در خیابان کنار گذر حتی المقدور با نصب پروژکتور در 3 نقطه اقدام نمایند.

یکی دیگر از دلایل وقوع حوادث ترافیکی این محور کم عرض بودن معبر آسفالته و خاکی بودن حاشیه راه آن است که نقص راه مذکور محسوب می شود که می بایست برای رفع این نقص در اسرع وقت اقدام مقتضی انجام شود.

از دیگر دلایل وقوع حوادث ترافیکی در این محور، تقاطع ورودی به داخل جاده کنارگذر بوده که از تقاطع های پرحادثه است و بارها شاهد وقوع تصادفات جرحی و فوتی در این محل بوده ایم که بایستی کنترل شود.

کارشناسان پلیس راهور روانسر معتقدند علل دیگر وقوع حوادث ترافیکی در این محور، نقص هندسی آن است که می بایست نسبت به رفع نقص مذکور با پیشنهاد طرح هندسی پیوسته در هر سه ورودی به داخل این جاده کنار گذر اقدام شود.

همچنین بمنظور رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان وسایل نقلیه و جلوگیری از وقوع تصادفات احتمالی در خیابان کنار گذر، شهرداری می بایست نسبت به نصب تابلوهای حداکثر سرعت در دو طرف محور فوق (حداکثر 60 کیلومتر ) و تابلو نقطه حادثه خیز و خطر تصادف در سرعت و سبقت غیر مجاز در سه نقطه اقدام نماید.

لازم به ذکر است که به منظور رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، جلوگیری از سبقت غیر مجاز از سوی رانندگان وسایل نقلیه و جلوگیری از وقوع تصادفات احتمالی در خیابان کنار گذر، شهرداری می بایست نسبت به نصب گل میخ در وسط محور فوق اقدام کند.

به گفته کارشناسان پلیس راهور روانسر یکی از مهمترین حوادث ترافیکی در این محور برای رانندگان نا آشنا رخ می دهد. وجود پیچ های پی در پی در راه، قابل چشم پوشی نیست.

اصلاح وضعیت از آغاز سال جدید

جمال ابراهیمی شهردار روانسر در گفتگوی تلفنی با خبرنگار سراب روانسر در خصوص آخرین وضعیت جاده کمربندی روانسر بیان داشت: در نظر داریم تا پایان سال بحث تملک اراضی کشاورزی انجام دهیم.

شهردار روانسر افزود: طبق برنامه، از مقابل استخر سرپوشیده تا میدان اورامان بصورت بلوار تغییر داده خواهد شد.

ابراهیمی با بیان اینکه استارت کار از آغاز سال جدید زده می شود، افزود: در این طرح تمامی تقاطع ها حذف می شوند.

تصاویر تکمیلی: 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی