15. اسفند 1396 - 11:23   |   کد مطلب: 294333
سراب روانسر: در حالی سال 96 واپسین روزهای خود را سپری می کند که مردم شهرستان روانسر روزهای تلخ و شیرین بسیاری را تجربه کردند.

به گزارش سراب روانسر، روزهای سال، یکی پس از دیگری سپری می شود و آنچه برای آدم ها می ماند خاطری از دیروز است و آرزوی از فردا های پیش رو ...

 

 

 

 

 

شهرستان روانسر به واسطه ی اینکه در پیشانی اورامانات واقع شده است، طبعأ طبیعت کوهستانیش همواره مهیای میزبانی است  و در ایام نوروز هر سال سیل مسافران را به خود می بیند.

بهار 96 در شهرستان روانسر روزهای بارانی بسیاری را به خود دید و این موضوع ضمن رونق کشاورزی و دامداری که اصلی ترین پیشه ی مردم این شهرستان است نوید بخش رزق و روزی فراوان برای مردمانش بود.

 

تابستان در حالی برای مردم شهرستان روانسر فرا رسید که تصادفات جاده ی در این شهرستان به اوج خود رسید بود و در بازده ی زمانی کوتاه چندین و چند تصادف در محورهای منتهی روانسر به کرمانشاه، کامیاران، جوانرود و پاوه رخ داد.

 

فارغ از تمامی اتفاقات رخ داده در منطقه، شهرستان روانسر 6 ماهه ی ابتدایی را با حداقل مصائب و مشکلات پشت سر گذاشت تا اینکه فصلی از سال فرارسید که آبستن بسیاری از اتفاقات بود.

هواشناسی نوید روزهای خوبی را برای بارش های پائیز نمی داد و آن طرف هم میهمانی ناخوانده اما نام آشنا [گرد  و خاک] بمانند تابستان سر از کوچه پس کوچه های شهر در آورد و بعضأ مدارس را به تعطیلی کشاند.

 

بی شک قریب به اتفاق مردم شهرستان روانسر جدای از اتفاقات شخصی که برایشان رخ داده است، شب 21 آبان را کابوسی می دانند که تا قبل از آن هیچ گاه نظیرش را ندیده اند و امیدوارند هیچ گاه نبینند.

21 آیان ماه سال 1396 رأس ساعت 21:48 دقیقه خشم زمین، مردم را به وحشت انداخت و مردم چندین شبانه روز بیرون از منازل به سر بردند.

 

با وقوع زلزله ی 21 آبان و بعد از اینکه مردم مطلع شدند که شدت و قدرت زلزله در سه شهرستان ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب و قصر شیرین بیشتر بوده است نه تنها مردم روانسر بلکه یک ایران هم صدا به پا خواستند و به یاری زلزله زدگان شتافتند و این در حالی بود که مردم [روانسر] خود به نوعی زلزله زده بودند.

آبان، آذر، دی و تا حدودی بهمن ماه، روزهای پر استرسی برای مردم شهرستان روانسر رقم زدند، از یک طرف زلزله و آنطرف روزهای بی بارش، و باز هم تصادف ...

 

روز بیستم بهمن ماه، رویای شیرین دو کودک به همراه سه تن از اعضای خانواده یشان از جمله پدر و مادر به کابوسی تلخ تبدیل شد که باز هم برخورد، تصادف و واژگونی و ... کما فی سابق حرف اول را می زد.


چله ی دوم زمستان بیش از هر زمان دیگری به کام  [کشاورزان] مردم شهرستان روانسر خوش آمد و در چهار شبانه روز شاهد بارشی به طول چهار ماه بودند، و این بارشها موجبات خروش مجدد سراب خروشان روانسر را فراهم آورد.

 

فارغ از تمامی اتفاقاتی که برای مردم شهرستان روانسر رخ داد، هیچ گاه مردم این شهرستان از حوادث رخ داده در سطح کشور غافل نبودند و برای نمونه می توان به مرگ دریادلان سانچی و آسمانیان پرواز آسمان اشاره داشت که مردم این دیار سهم عظیمی در همدردی با خانواده های این عزیزان داشتند.

 

پایگاه خبری تحلیلی سراب روانسر امیدوار است سال 1397  برای شما همراهان و سایر مردمان این کره ی خاکی, بهترین ها را در دامان بهمراه داشته باشد.