27. آبان 1397 - 13:15   |   کد مطلب: 297802
سراب روانسر: در حالی شهر شاهو قریب به ده سال است که عنوان شهر را یدک می کشد که، هیچ گاه بطور قطع شهرداری آن سر و سامان واقعی نگرفت.

به گزارش سراب روانسر، شهر شاهو از توابع شهرستان روانسر در محدوده جغرافیایی استان کرمانشاه قرار دارد و در سال 1388 با  تجمیع دهستان‌های قشلاق و منصور آقایی به شهر شاهو موسوم و شهرداری آن شروع بکار کرد.

 

 

 

داستان مدیریت شهری همواره در مناطق مرزی و محروم مشکلات و  دغدغه های خاص خود را بهمراه دارد، شاید در نگاه نخست مدیریت یک شهر کوچک بسیار راحت تر از شهرهای بزرگ به چشم آید اما بایستی اعتراف کرد در شهرهای کوچک تر بمراتب کار مدیریتی آنهم در حوزه ی شهرداری به واسطه دیده شدن و شناخت عمومی مردم بسیار به چشم خواهد آمد و همین موضوع موجب می شود همواره شخص اول شهرداری دیده شود.

 

 

به اطلاع می رساند هدف ما از ذکر مطلب فوق، جانب داری از شهرداران شهرهای کوچک و محروم نمی باشد و اینگونه موارد دلیلی منطقی برای کم کاری نمی شود اما ذکر موارد مذکور به نوعی نشان دهنده ی سختی کار در شهرهای سنتی می باشد.

 

 

موضوع شهرداری شهر شاهو از همان سال های ابتدایی با استعفا آغاز شد، به نحوی که  اولین شهردار آن ریشه استعفا را در این حوزه دواند.

 

با استعفای شهردار وقت جایگرینی برای وی تعیین شد، و همین روند برای شهردای مذکور تداوم داشت، گرچه در برخی سالها معرفی شخص جدید (نه استعفا) موجب جابه جایی شهرداران بخش شاهو شد؛ اما آنچه در این میان مشهود بود عدم ثبات در شهردار شاهو می باشد که با گذشت ده سال از شهر شدن آن، کماکان به نوعی ادامه دارد.