9. بهمن 1397 - 12:04   |   کد مطلب: 299249
سراب روانسر: یکی از خدمات ارزنده ی مسئولین شهرستان روانسر به طبیعت، انباشت زباله در دامان آن می باشد که دل هر بیننده ی را به درد می آورد.

به گزارش سراب روانسر، واژه های طبیعت، زمین، محیط زیست، خاک، آب و ... را نمی توان معنا کرد و به سادگی به تفسیرش پرداخت.

 

 متأسفانه انسان امروزی کمتر قدردان داشته های خود می باشد تا جایی که به قصد آسایش خود، موجب سلب آرامش از دامان طبیعتی می شود که آرامشش را برایش به ارمغان می آورد.

 

طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که می تواند مجموعه موجودات، منابع و عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد را در بر گیرد، با این وجود در شهرستان روانسر مردم و متأسفانه مسئولین قدردان این موهبت نیستند و دست به تخریب و آلوده کردن آن می زنند.

 

سالهاست که از دپوی غیر اصولی زباله های شهرداری روانسر می گذرد و نه تنها چاره ای لحاظ نمی گردد، بلکه روز به روز در حال گسترش می باشد.

 

هر چند در این رابطه سال 94 وعده های مبنی بر ایجاد سایتی اصولی و تجمیعی برای سه شهرستان روانسر، پاوه و جوانرود داده شد اما متأسفانه این موضوع به مانند سایر وعده های بی سرانجام باقی ماند.

 

همچنین دی ماه سالجاری با حضور داداستان عمومی دادگستری شهرستان، جلسه بررسی و ساماندهی سایت دفن زباله شهرداری روانسر برگزار شد.

 

  در این رابطه دادستانی محترم شهرستان روانسر بر لزوم حفاظت از محیط زیست توسط متولیان امر تأکید کرد و افزود: گرپه امروزه بحث ریز پلاستیک های صنعتی و سازمانی یکی از اصلی ترین دغدغه های بشر می باشد اما بایستی برای حفظ محیط زیست راهکاری ارائه داد و نسبت به آموزش مردم بی تفاوت نبود.

 

با این وجود آنچه که مشخص است،(و در تصاویر زیر مشاهده می نمایید) کماکان دست بشر به آلوده شدن طبیعت آلوده شده است.