آخرین اخبار

19. آبان 1395 - 19:38   |   کد مطلب: 291511
سراب روانسر: جلسه ی هم اندیشی اصحاب رسانه ی اورامانات در بیت حاج ماموستا ملا قادر قادری برگزار شد.

به گزارش سراب روانسر، جلسه ی هم اندیشی خبرنگاران اورامانات در رسانه های بصری، مکتوب و مجازی با حضور حاج ماموستا ملا قادر قادری برگزار شد.

 

 

در این نشست حاج ماموستا ملا قادری قادری امام جمعه شهرستان پاوه ضمن حمد و سپاس خداوند عنوان کرد: خبرنگاران صاحبان رسالت دینی می باشند و در این میان رسانه ها حرف اول را می زنند.

 

فکر داعش می ماند

 

امام جمعه شهرستان پاوه عنوان کرد: مسائل مختلفی برای انعکاس وجود دارد که از جمله مهمترین دغدغه ها می توان به بیکاری و مسائلی که در عراق طی چند روز اخیر رخ داده است و مباحث که داعش به وجود آروده است اشاره کرد.

 

وی افزود: تا اکنون ۴۲ سخنرانی بر علیه داعش داشته ام و در این میان بایستی بدنبال علت گشت اینکه چرا جوانان ما جذب داعش می شوند، ما نباید به دنبال معلول باشیم بلکه بایستی بدنبال علت بود.

 

ماموستا قادری با بیان اینکه داعش رفتنی است، اظهار کرد: عمر گروه‌های تندرو کوتاه است ولی فکر داعش می‌ماند.

 

 

منبر سایت و رسانه است

 

حاج ماموستا قادری با اشاره به اینکه سایت وی همان منبر و محرابش است عنوان کرد: منبر سایت و فضای مجازی است و اولین رسانه و رسانه رسمی مسلمانان منبر و محراب است که پیام را به شهر و روستا می رساند.

 

وی تأکید کرد: باید هوشیار بود و رسانه ها در این مقطع با منبر رابطه قوی تر داشته باشند تا بتوان از دین و انقلاب پاسداری کرد.

 

ماموستا قادر قادری افزود: در هفته به ده هزار نفر پیام می رسانیم و این منبر همان امکانات و اختیاراتی است که در طول 1420 سال در اختیار رسول خدا (ص) و علمای اسلام و خلفای راشدین بوده است.

 

رسانه نباید خسته کننده باشد

 

ماموستا قادری با اشاره به اینکه رسانه ها نباید خسته کننده باشد افزود: رسانه ها بایستی درصدد آگاهی بخشی به مردم باشد و در صورتی می تواند موفق باشد که مورد اقبال عمومی قرار گیرد و بیش از نیمی از مردم از آن رضایت  داشته باشند.

 

وی افزود: کوچکترین خبر از سرتاسر دنیا پخش خواهد شد و می تواند بزرگترین خدمت را انجام دهد

 

ماموستا قادری با اشاره به اینکه عدم آگاهی موجب مخدوش شدن فرهنگ جامعه خواهد شد اذعان داشت: انسان وقتی آمادگی نداشته باشد خود را گم می کند و در این میان بدون آمادگی، رسانه ها جامعه سنتی را به جامعه مدرن تبدیل کردند و این به مانند آن می ماند که به یک کودک اسلحه داد و این قضیه می تواند به رسالت ملی و مذهبی تکنولوژی جدید که هدفش خدمت می باشد لطمه وارد کند.

 

اوباما برای کلینتون هزینه کرد

 

ماموستا قادر قادری در بخش دیگری از سخنان خود اشاره ای به انتخابات آمریکا داشت و عنوان نمود: تمامی رسانه ها به این موضوع می پردازند که چطور و چگونه ترامپ پیروز انتخابات شد.

 

وی افزود: در حالی اوباما برای پیروز شدن کلینتون هزینه کرده بود که این ترامپ بود با دو سلاحِ خود یعنی توجه به فقرا و بیکاران، تعصب آمریکایی را بزرگ و احساسات ملی خلق را گرم کرد و پیروز شد.

 

توصیه به خبرنگاران

 

ماموستا قادری با اشاره به اینکه مدیران رسانه های اورامانات به نسبت سایر مناطق کشور دلسوز می باشند افزود: انسان هر چقدر هم خوب باشند اما همیشه و در همه حال نیازمند دستگیری و همیاری دیگران است.

 

وی ضمن توصیه ی تمامی خبرنگاران به پرداختن به مشکلات و مسائل مردم عنوان کرد: از بزرگنمایی بپرهیزید و صداقت و عدالت را معیار کار خود قرار دهید.

 

امام جمعه شهرستان پاوه افزود: انعکاس هر موضوعی به مثابه ی پیشرفت نمی باشد و بایستی نفعِ مردم و جامعه را هم در نظر گرفت

 

ماموستا قادری در توصیه ی دیگری به خبرنگاران عنوان کرد: از توهین و اهانت به خلق بپرهیزید و ضمن دفاع از حریمِ دین و انقلاب با جدیت به کار ادامه دهید.

 

حاج ماموستا قادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه در پایان هدف از این همایش را تشکر از صاحبان قلم و رسانه دانست و افزود: همیشه و در همه حال بدنبال حق و حقیقت باشید و ان شالله بتوانید قوی تر و مفید تر از قبل ظاهر شوید.

 

 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی