20. آذر 1395 - 13:52   |   کد مطلب: 291729
سراب روانسر: ماموستا سیدمحمد محمدی وجود وحدت را برای جامعه یک واجب قطعی دانست و وحدت را موهبتی از جانب خداوند دانست.

به گزارش سراب روانسر، ماموستا سیدمحمد محمدی، مدیر مدرسه علوم دینی مولوی تایجوزی شهرستان روانسر و عضو شورای روحانیت شهرستان جوانرود در گفت و گو با خبرنگار سراب روانسر ضمن تبریک بمناسبت فرارسیدن هفته ی وحدت عنوان داشت: بی شک وحدت در دنیای امروزی واجب قطعی است.

 

 

مدیر مدرسه علوم دینی مولوی تایجوزی شهرستان روانسر با اشاره به اینکه ماه ربیع الاول، ماهی سراسر نور و رحمت است عنوان کرد: در این ماه مبارک که مقارن است با میلاد سراسر نور، عدالت، رحمت، و معرفت پیامبر اسلام (ص) دنیای جهل و جهالت نابود می گردد و ظلم، ستم، بی مهری و بی معرفتی رنگ می بازد.

 

 

وی ضمن اشاره به آیه ی شریفه ی " و اعتصمو بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا " اظهار داشت: همانطور که خداوند می فرمایند وحدت مردم موجب می شود دشمنان نتوانند در میان جوامع اسلامی رخنه ایجاد نمایند و تمامی مسائل را خنثی می کند.

 

 

عضو شورای روحانیت شهرستان جوانرود افزود: دنیای اسلام در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و آرامش است و خداوند را شاکریم در نظام جمهوری اسلامی ایران با نامگذاری این هفته ی مبارک به نام هفته ی وحدت مردم در سایه ی امنیت و آرامشی مثال زدنی در کنار هم زندگی می کنند و این در حالی است در گوشه و کنار جهان اتفاقاتی می افتد که آرامش را از ساکنان آنها گرفته است.

 

 

ماموستا سیدمحمد محمدی در پایان با اشاره به آیه ی شریفه ی " تَعَاوَنُوا عَلَی الْبِرِّ وَالتَّقْوَی " عنوان کرد: همگی بایستی در راستای حفظ وحدت گام برداریم چرا که وحدت یک واجب قطعی است که از جانب خداوند به ما ارزانی شده است.