آخرین اخبار

19. بهمن 1395 - 13:14   |   کد مطلب: 292154
سراب روانسر: درادامه ی برنامه های دهه فجر، یادوآره ی شهدا و جشن انقلاب در دهستان حسن آباد روانسر برگزار شد.

به گزارش سراب روانسر، در این مراسم که با حضور مردم، مسئولین و خانواده های شهدای دهستان حسن آباد برگزار شد در ابتدای بساطعلی نوری معاون فرماندار شهرستان روانسر ضمن تبریک دهه مبارک فجر به فجر آفرینان و خانواده های شهدا عنوان کرد: مجاهدت مجاهدان راه حق، امروزه انقلاب را به سی و هشت سالگی رسانده است.

 

معاون فرماندار روانسر با اشاره به اینکه چهره ی نورانی انقلاب برگرفته از شهدا می باشد افزود: انوار تابناک شهدا در میان ما حضور دارند و نبایستی گفت که " در بهار آزادی / جای شهدا خالی " چرا که شهدا حضور دارند و روزی خوران درگاه خداوند باری تعالی می باشند.

 

نوری در ادامه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره از جانب دشمنان تهدید شده است، از توطئه ها و کودتاها گرفته تا هشت سال جنگ نابرابر و ناجوانمردانه ی تحمیلی و ... همه و همه با یاری خداوند و به واسطه ی آرمانهای امام و انقلاب و درایت رهبری و حضور آگاهانه ی مردم خنثی شد و آن چه در این میان برای ما روز به روز نمایان تر شد چهره ی منفور عوامل استکبار و در رأس آن آمریکا بود.

 

بساطعلی نوری معاون فرماندار روانسر در پایان با بیان اینکه امروزه چهره ی واقعی آمریکا برای همگان نمایان شده است افزود: نقض قوانین بین الملل در حضور سران کشورهای 1+5 چهره ی آمریکا را، که سالهای سال است برای ما نمایان شده بود برای سایر کشوری های داعیه ی آمریکا نمایان کرد.

 

در ادامه ی این مراسم سرهنگ علی اصغر اله دانه فرمانده سپاه ناحیه بسیج شهرستان روانسر با بیان اینکه اکنون به تعبیر مقام معظم رهبری (مدطظله العالی) در سالروز ایام رهایی از ظلم، ایام بازگشت اسلام و مطلع پیروزی انقلاب قرار داریم اظهار داشت: این انقلاب ام القرای حرکت جهان است.

 

فرمانده ناحیه روانسر با تبریک دهه فجر اظهار داشت: امروزه با تجدید بیعت با آرمانهای امام و شهدای انقلاب که به راستی شهدا ولی نعمتان این انقلاب هستند بار دیگر عظمت و عزت شهدا را به گوش جهانیان خواهیم رساند.

 

وی افزود: شهدا راه را برای ما همواره کرده اند و وظیفه ی ما حفظ این مسئولیت عظیم است، هر چند کسب پیروزی از حفظ آن به مراتب سخت تر بوده است.

 

سرهنگ اله دانه با باین اینکه برای حفظ دستاوردهای شهدا بایستی چندین موضوع را مدنظر داشته باشیم تا بتوانیم راه شهدا را به سرمنزل مقصود برسانیم اظهار داشت: مقاومت، ایثار، شهادت، بصیرت و در کنار آن حفظ شاخصه های انقلابی گری اصلی ترین عواملی هستند که می توانند ما را هر گزند و آسیبی به دور دارند.

 

وی افزود: بی شک مردم سرزمین ما بسیار بصیر، و آگاه به مسائل روز هستند و خوب می دانند چهره ی آمریکا چهره ی جدیدی نیست فقط، پرده از روی برداشته است.

 

سرهنگ اله دانه فرمانده ناحیه روانسر در پایان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی شهدای منطقه اورامانات اظهار داشت: اورامانات جزئی از جغرافیای سیاسی کشور می باشد که زخم های بسیار را بر تن دارد و نقش ارزنده ی این منطقه و شهدای والامقام اورامانات در طول هشت سال دفاع مقدس و سالهای پس از انقلاب تا به امروز بر کسی پوشیده نیست.

 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی