آخرین اخبار

22. بهمن 1395 - 14:34   |   کد مطلب: 292196
سراب روانسر: ماموستا ملا عبدالله غفوری در نماز جمعه ی شهرستان روانسر از حکمت بعنوان حلقه ی گمشده ی مومن یاد کرد و از حضور عظیم مردم در مراسم 22 بهمن ماه تشکر نمود.

به گزارش سراب روانسر، ماموستا ملا عبدالله غفوری امام جمعه روانسر در خطبه های نماز جمعه ی این هفته ی شهرستان که در مسجد جامع روانسر برگزار شد ضمن دعوت همگان به توحید الهی، پیروی از فرامین الهی، تدبیر، مشورت و عقلانیت در امور و تکریم ارباب رجوع  در همه حال افزود: حکمت حلقه ی گمشده مومن است و در ادامه نمازگزاران را به تدبیر و حکمت در همه امور توصیه نمود.

 

ماموستا غفوری امام جمعه شهرستان در ادامه  با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) در خصوص صداقت در گفتار، وفای عهد و ادای امانت که مرز بین مومن و منافق است تصریح داشت: صداقت، راستگویی، امانتداری، تقوا، قناعت، صبر و استقامت از عوامل پیشرفت هر جامعه است.

 

وی قناعت، ساده زیستی، صبر و پایداری و تدبر و حکمت را از ویژگی های برجسته پیامبر گرامی اسلام (ص) دانست و افزود: آن حضرت بر علم اندوزی و کسب معرفت نیز تأکید فراوانی داشتند.

 

خطیب جمعه روانسردر ادامه ضمن تشکر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن عنوان کرد: این حضور نشانه ی بصیرت و آگاهی مردم شریف این شهرستان و سایر شهرها و مراکز استان ها می باشد که موجبات اتحاد و همبستگی امت اسلامی را بیش از پیش فراهم آورده و پاسخی به یاوه گویی های استکبار جهانی می باشد.

 

وی در ادامه و در بخش دیگر از سخنان خود، گریزی داشت به ملاقات اخیر با ورزشکارن سطح شهرستان روانسر و افزود: بایستی به ورزش اهمیت ویژه داد به گونه ی که روانسر در تمامی زمینه ها سرآمد باشد، چرا که در احادیث متعددی آمده است که عقل سالم در بدن سالم جای دارد و حتی پیامبران و خلفای راشدین نیز در زندگی خود ورزش می‌کردند.

 

ماموستا غفوری افزود: اگر کسی بخواهد دست به ابداع، اختراع، نوآوری و کاوشی بزند باید با بدن سالم کار خود را آغاز کند زیرا با بدن ناسالم نمی‌توان کاری از پیش برد که این مسئله لزوم توجه و حمایت بیشتر دستگاههای دولتی شهرستان را می طلبد.

 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی