آخرین اخبار

13. اسفند 1395 - 15:51   |   کد مطلب: 292373
سراب روانسر: امام جمعه شهرستان روانسر در خطبه های نماز جمعه هر گونه توهین را به اصحاب پیامبر (ص) محکوم نمود و خواستار مجازات عاملین شد.

به گزارش سراب روانسر، ماموستا ملا عبدالله غفوری امام جمعه شهرستان روانسر در نماز جمعه ی این هفته ی شهرستان روانسر با اشاره به آیه ۹۷ سوره مبارکه نحل افزود: محور همه مسلمانان رسیدن به ذات الله "جل جلاله" است و آن چیزی که تقدیم ذات الله میکنیم عمل صالح است.
 

 

 

امام جمعه روانسر اظهار داشت: هرکسی اهل عمل صالح، معرفت و صداقت، صبر و مقاومت، یکرنگی و ثابت لسان و با ایمان باشد پروردگار حیات طیبه و متنعم به نعمت و رضوان و فوض عظیم به آن می بخشد و در روز قیامت معیشت و جایگاه گوارا و مبارک به او عطا می کند.

 

ماموستا غفوری عنوان کرد: عمل صالح، زبان خالص و کارهایی که برای جامعه نفع داشته باشد صبر و استقامت در پیش خداوند ثبت می شود.

 

امام جمعه شهرستان روانسر با اشاره به توهین بعضی افراد و روزنامه ها به همسر و اصحاب مقدس پیامبر "ص" افزود : همه ما مسلمانان شیفته و خواهان وحدت هستیم و نباید بگوییم که اهل بیت پیامبر"ص" فقط مختص اهل تشیع است بلکه مختص همه مسلمانان چه شیعه و چه سنی است اما بعضی از افراد و روزنامه ها که از حقیقت دور و کوردلانه حرف به زبان می آورند به خاندان پیامبر "ص" توهین و ناروا می گویند. ما این صداهای ناهنجار و دور از وحدت را محکوم می کنیم و از مقامات ارشد نظام اسلامی انتظار داریم که آنان را مجازات و تفرقه را نابود کنند و به نصیحت های ارزشمند مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که همانا گفت توهین به همسران و اصحاب پیامبر "ص" حرام است گوش فرا گیرند.

 

ماموستاغفوری با اشاره به دستور امام راحل (ره) در خصوص تشکیل کمیته امداد جهت کمک به مستضعفین گفت: امام راحل (ره) در تاریخ ۱۴ اسفند ۵۷ با تشکیل کمیته امداد باعث خیر و برکت و خدمات و امدارسانی به فقیران و مستضعفان شد که مایه افتخار و ابادانی برای مملکت اسلامی شد.

 

ماموستا غفوری در پایان با اشاره به سالروز تشکیل سازمان منابع طبیعی افزود : وظیفه همه ما این است که از آب ، خاک و هوا درست استفاده کنیم . ایشان با اشاره به محرمات احرام الحرام در حج تمتع افزود که یکی از محرمات این است که از گیاهان و درختان حفاظت کنیم. و همچنین در حدیثی آمده است که اگر کسی درختی را بشکند مثل آن است که انسانی را کشته باشد

 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی