آخرین اخبار

27. اسفند 1395 - 12:17   |   کد مطلب: 292502
سخنگوی وزرات دادگستری سوئیس اعلام کرد با درخواست ترکیه مبنی برمساعدت با این کشور برای پیگرد قضایی یک مظنون متهم به اهانت به رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری این کشور، مخالفت می شود.

به گزارش سراب روانسر،  به نقل از رویترز، سخنگوی وزرات دادگستری سوئیس روزجمعه با بیان این مطلب، تاکید کرده است : اظهارات این فرد درچارچوب یک بحث سیاسی و قانون آزادی بیان درسوئیس صورت گرفته است.
این مقام قضایی سوئیس در ادامه یادآور شد: سه درخواست مشابه دیگر از سوی ترکیه در حال بررسی است که به آنها به طور جداگانه و براساس ماهیت حقوقی آنها، رسیدگی می شود.
درهمین خصوص، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه درپی تشدید تنش سیاسی میان این کشور با برخی کشورهای اروپایی، اتحادیه اروپا را به لغو توافقنامه جلوگیری ازمهاجرت پناهجویان تهدید کرد.
وی با بیان اینکه اگر طرف های اروپایی به شرط های ترکیه عمل نکنند، اقدامات لازم در این خصوص انجام خواهد شد، گفت: ما می توانیم این توافقنامه را به طور یک جانبه لغو کنیم، اما هنوز این موضوع را به همتایان خود در اتحادیه اروپا اطلاع نداده ایم و همه اینها به تصمیم ما بستگی دارد.
تنش بین ترکیه و برخی کشورهای اروپایی از زمانی آغاز شد که دولت آنکارا برای حضور در اجتماع ترک تبارهای آلمان و هلند برنامه های سخنرانی انتخاباتی با حضور مقامات رسمی خود در حمایت از رای 'آری' به همه پرسی تغییرات قانون اساسی ترکیه که 16 آوریل(27 فروردین ماه 96) قرار است برگزار شود، تدارک دیده و برنامه ریزی کرد ولی دولت آلمان و هلند از اجرای این برنامه ها جلوگیری کرد.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی