آخرین اخبار

1. فروردين 1396 - 18:15   |   کد مطلب: 292601
توصیه بنده، مطالبه بنده، تکیه بر "تولید داخلی" است. اگر ما توانستیم تولید داخلی را رونق دهیم، اشتغال به‌وجود می‌آید و یکی از مصیبت‌های امروز کشور که بیکاری جوانان است، برطرف شده و یا کاهش خواهد یافت.

به گزارش سراب روانسر،  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای امروز عصر در جمع پرشور زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی بیانات مهمی ایراد فرمودند که فرازهای گزیده آن در پی می‌آید:

 

* امسال هم به جهت نیاز کشور به تحرک اقتصادی و هم از جهت در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی سال مهمی برای کشور است.

* خدماتی که نظام اسلامی و جمهوری اسلامی به ایران و ملت ایران کرده، خدماتی برجسته و فوق‌العاده است؛ مقایسه با دوران طاغوت نشان می دهد که چه خدمات بزرگ و ارزشمندی را نظام اسلامی انجام داده است.

* بله، ضعف‌هایی وجود دارد که این مربوط به مدیریت‌های ماست، از جمله خود این حقیر، نه حرکت عمومی نظام اسلامی. بنده از این ضعف‌ها خبر دارم.

* ما هرجا یک مدیریت انقلابی فعال و پرتحرک داشتیم، کار پیش رفته است و هرجا مدیریت‌های ضعیف، بی‌حال، ناامید، غیرانقلابی و بی‌تحرک داشتیم، کارها متوقف مانده یا به انحراف رفته است.

* باید مدیران‌مان پرانگیزه‌تر و کارآمدتر باشند. من قاطع عرض می‌کنم اگر مدیریت در بخش‌های مختلف کشور متدین، انقلابی و کارآمد باشد، همه مشکلات کشور حل خواهد شد و ما مشکل غیرقابل حلی در کشور نداریم.

* در سال 95 کارهای خوبی انجام گرفت. حق این است که به تلاشی که مسئولان محترم انجام دادند، بپردازیم و از آن‌ها قدردانی کنیم.

* آمارهای رسمی، انسان را امیدوار نمی‌کند که حرکت کلی به‌سمت حل مشکلات است. تورم کاهش، اما بیکاری افزایش یافته است.

* آنچه امروز برای ما مشهود است، خلأهای بزرگ اقتصادی است.
* بیکاری جوانان تحصیل‌کرده یک حفره است که باید آن را رفع کرد. ما از وضع مردم در بخش‌های مختلف کشور مطلع می‌شویم که از لحاظ معیشت دچار مشکل هستند؛ دشمن بر روی همین ها تمرکز و تبلیغات می‌کند.
* صاحب‌نظران اقتصادی، مشکل عمده را در "رکود" و "بیکاری" می‌بینند، حق هم با آن‌هاست.
* توصیه بنده، مطالبه بنده، تکیه بر "تولید داخلی" است. اگر ما توانستیم تولید داخلی را رونق دهیم، اشتغال به‌وجود می‌آید و یکی از مصیبت‌های امروز کشور که بیکاری جوانان است، برطرف شده و یا کاهش خواهد یافت.

* واردات کالاهایی که در داخل تولید می‌شود باید به‌صورت یک حرام شرعی و قانونی شناخته بشود. آنچه در داخل تولید می‌شود، از خارج وارد نشود.

* انسان احساس شرم می‌کند وقتی می‌بیند کالای مصرفی، از لوازم خانگی گرفته تا کیف وکفش و لوازم مدرسه، وارد می‌شود... علوفه را هم باید واردکنیم؟!

* مسئولان سوراخ دعا را گم نکنند؛ با قاچاق کلان ازمبادی رسمی مقابله کنید، نه اینکه بروید در بازار رضای مشهد به فلان انگشترفروش گیر بدهید!

* انتخابات مایه عزت ملی، مایه تقویت ملت ایران و مایه آبروی ملت ایران است.

* آن چیزی که من عرض می‌کنم در درجه اول برای این حقیر آنچه که مهم است شرکت عمومی در انتخابات است و همه آحادی که می‌توانند رأی بدهند وارد انتخابات بشوند. این اولین و مهم‌ترین خواسته ماست.

*در امر انتخابات مُرّ قانون باید عمل بشود. نتیجه انتخابات ملت هرچه که شد، این معتبر است، این قانون است.

* بنده در انتخابات دخالت نمی‌کنم. یکجا فقط دخالت می‌کنم که کسانی بخواهند در مقابل رأی مردم بایستند و رأی مردم را بشکنند. کسی بخواهد با رأی مردم مقابله کند، مقابلش می‌ایستم. در سال‌های ۷۶، ۸۴، ۸۸، ۹۲ این اتفاق صورت گرفت و بنده ایستادم. بعضی مقابل چشم مردم بوده، بعضی را مردم مطلع نشدند؛ اما این حقیر در جریان قرار گرفتم.

* در همه این سال‌هایی که شمردم، کسانی بودند که می‌خواستند در مقابل انتخابات بایستند، حالا در سال٨٨ آشکار شد، در همه این سال‌ها بنده ایستادم، گفتم نتیجه انتخابات هرچه هست باید تحقق پیدا کند.

* خدایا برای این حقیر شهادت را آخرین پله زندگی‌ام قرار بده.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی