آخرین اخبار

4. فروردين 1396 - 14:00   |   کد مطلب: 292611
سراب روانسر: امام جمعه شهرستان روانسر در اولین جمعه از سال 96 توجه دولت را به بیانات رهبری معطوف کرد و خواستار رسیدگی به مشکلات معیشتی و اقتصادی جوانان شد.

به گزارش سراب روانسر، ماموستا ملاعبدالله غفوری امام جمعه شهرستان روانسر در اولین خطبه های نماز جمعه سال ۹۶ ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و آمدن بهار بیان داشت: آمدن روز و شب و تغییر در فصول و نو شدن و حیات دوباره طبیعت در فصل بهار نشانه تحول در جامعه و درس توحید است، و از خداوند می‌خواهیم به ما توفیق دهد از این تغییرات درس فراگیریم.

 

خطیب جمعه شهرستان روانسر ضمن اشاره به قدرت و رحمت خداوند رحمان افزود: آثار رحمت الهی را مشاهده کنیم که به وسیله باران رحمت، زمین زنده و به حرکت در می آید و خرم و باطراوت میشود . بایستی شاکر خداوند متعال بود و از آب، این نعمت الهی درست استفاده کرد.

 

ماموستا غفوری با بیان اینکه یک سال از عمر همه ی ما گذشت و خداوند در ۳۶۶ روز کردار و رفتار ما را ثبت کرد  اظهار داشت: خوشا به حال آنان که در این ایام کار نیک انجام دادند.

 

ملاعبدالله غفوری در ادامه به حوادث سال ۹۵ اشاره کرد و افزود،کشتار مسلمانان، اهانت به دین مبین اسلام، مشکلات مالی و اجتماعی، وضع معیشتی، محاصره اقتصادی جوانانف بیکاری، نبود ازدواج های سالم و به موقع، مسکن، شغل مناسب، که دختران و پسران ما نتوانند به‌موقع ازدواج کنند و همین امر هم به معضل جامعه ما بدل شده است جهان و جامعه ی ما را دچار چالش کرده است.

 

امام جمعه روانسر در خطبه های دوم نماز جمعه ی اولین هفته از سال 96 ضمن اشاره به نامگذاری سال ۹۶ از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باعنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال یادآور شد: امیدواریم دولت محترم امسال را سال‌ تولید و اشتغال دانسته و به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که امسال را سال " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" نام نهادند جامه عمل بپوشاند و فکری به حال معیشت و بیکاری جوانان نماید.

 

سال ۹۵، سال سرفرازی، اتحاد و یکدلی ملت بود

 
امام جمعه شهرستان روانسر در ادامه افزود: علی‌رغم وجود مشکلاتی که در سال ۹۵ داشتیم، ملت ایران در 22 بهمن با حضور سبز خود بعد از ۳۸ سال بار دیگر انقلاب اسلامی را یاری کردند  و ان شاالله در انتخابات آتی ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی نیز با حضوری دیگر، از نظر سیاسی نظام را مجدداً بیمه کنند و ثابت کنند که همواره یار و یاور رهبر و نظام خود بوده و هستند.

 

ماموستا غفوری در پایان اشاره ی داشت به بیانات رهبری در مشهد مقدس طی روز اول فروردین ماه و افزود: تأکید فراوان معظم له به معیشت مردم است و لازم است مردم از اسراف و تبذیر بی‌مورد و تقلید از فرهنگ بیگانه دوری کنند.

 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی