11. ارديبهشت 1396 - 8:46   |   کد مطلب: 292811
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان روانسر اعلام کرد:
رعایت نکردن مسائل حفاظت بهداشت شخصی سبب گسترش تب کریمه کنگو می شود
سراب روانسر: رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان روانسر با تاکید بر رعایت مسائل حفاظت بهداشت شخصی گفت: کشتار غیرمجاز دام بزرگترین خطر برای گسترش تب کریمه کنگو است

به گزارش سراب روانسر، دکتر روزبه محمودی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان روانسر در گفتگوی تلفنی با خبرنگار سراب روانسر اظهار داشت: با توجه به شروع فصل گرما و مقابله با عامل اصلی انتقال بیماری تب کریمه کنگو از شهروندان محترم خواهشمندیم از مراکز مجاز اقدام به تهیه گوشت نموده و دامداران نیر اقدام به سم پاشی و جایگاه دام برای مقابله با کنه نمایند

 

 

 

وی تصریح کرد: از همشهریان عزیز تقاضا می شود به منظور پیشگیری از هرگونه احتمال انتقال بیماری خطرناک و کشنده تب خونریزی دهنده کریمه - کنگو از دام به انسان، از ذبح هر نوع دام در خارج از کشتارگاههای مجاز مورد تائید دامپزشکی، اکیداً خودداری نمایند.

 

دکتر محمودی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان در ادامه افزود: این بیماری یکی از بیماریهای خطرناک در انسان می باشد که علاوه بر انتقال مستقیم از انسان به انسان، معمولاً توسط کنه ها ویروس عامل این بیماری قابل انتقال به انسان و دام می باشد. مخزن ویروس در طبیعت اصولاً کنه‌ها هستند

 

به گزارش سراب روانسر یماری تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی مشترک بین انسان و دام است که از طریق گزش کنه ها و یا لمس خون دام یا انسان مبتلا به فرد دیگر منتقل می شود.

*** توصیه های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به تب کنگو

• گوشت مصرفی خود را تنها از مراکز و قصابی های معتبر و زیر نظر اداره دامپزشکی تهیه کرده و از خرید لاشه های بدون مهر اداره دامپزشکی (کشتار غیر مجاز) خودداری کنید.

• هنگام هر نوع تماس با دام یا لاشه آن در قصابی، کمک به زایمان دام، خرد کردن گوشت تازه، تیمار کردن، پشم چینی، تمیز کردن آغل یا طویله حتما از وسایل حفاظتی شامل کلاه، ماسک، عینک، دستکش، روپوش، پیش بند پلاستیکی و چکمه استفاده کنید.

• قبل از خرد کردن، دستکاری و مصرف گوشت تازه دام ذبح شده باید حداقل به مدت 24 ساعت و احشای آن مانند جگر، دل و قلوه به مدت 48 ساعت در یخچال و در دمای 4 تا 8 درجه نگهداری شود.

• از مصرف جگر و گوشت دام به صورت خام یا نیم پز خودداری کنید.

• در مناطقی که احتمال گزش کنه وجود دارد (مانند محل نگهداری دام) از لباس هایی به رنگ روشن و مواد دور کننده حشرات استفاده کنید و هر 2 تا 4 ساعت بدن و لباس خود را از لحاظ وجود کنه بررسی کنید.

• هرگز کنه را با دست جدا یا له نکنید و برای این کار روغن وازلین را به سطح پشتی کنه بمالید تا تنفس این حشره قطع شده و توانایی اتصال به پوست را نداشته باشد.

• در صورت مشاهده فردی با علایم تب ناگهانی، سردرد شدید، خونریزی و سابقه تماس با دام به سرعت وی را به نزدیکترین بیمارستان عفونی و یا به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی انتقال دهید.