آخرین اخبار

14. ارديبهشت 1396 - 12:23   |   کد مطلب: 292830
سراب روانسر: فرمانده انتظامی استان از کشف یک میلیون و 300 هزار نخ سیگار و بیش از 20 هزار ثوب البسه قاچاق در محور کرمانشاه- روانسر خبر داد.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "منوچهر امان اللهی" گفت: در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر خرید یک محموله بزرگ سیگار قاچاق توسط قاچاقچیان، موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی کرمانشاه قرار گرفت.

وی افزود: اعضای این باند محموله را از کشور عراق بارگیری و قصد داشتند در استان های مرکزی کشور توزیع کنند، که خوشبختانه با کار اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی پیش از ورود به شهر کرمانشاه متوقف شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان تصریح کرد: طی یک عملیات پلیسی دو دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق در محور کرمانشاه- روانسر شناسایی و متوقف شدند که در بازرسی از آنها یک میلیون و 300 هزار نخ سیگار و بیش از 20 هزار ثوب البسه قاچاق کشف شد.

سردار امان اللهی با اشاره به دستگیری دو متهم در این زمینه، یادآور شد: طی سال های اخیر و بنا بر تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برخورد با قاچاق کالا و ارز در اولویت کاری انتظامی استان کرمانشاه بوده و در نتیجه تلاش مضاعف همکاران، کشفیات کالای قاچاق در سال گذشته 185 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه عمده کالاهای کشف شده لوازم خانگی، تلفن همراه، البسه، مواد غذایی و سیگار بوده است، گفت: ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه در مدت مذکور بالغ بر 460 میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا ابعاد و جوانب مختلفی دارد و دستگاه های مختلفی در این حوزه مسئولند، طبیعتاً بخشی که مربوط به ناجا است با جدیت دنبال می شود، اما متاسفانه در مواردی در زمینه هماهنگی های بین بخشی، قوانین و مقررات جاری، تفاوت در نحوه اقدام و عمل و سایر موضوعات خلاءهایی داشته ایم.

سردار امان اللهی در ادامه متذکر شد: خریداران کالای قاچاق نیز می بایست اثرات منفی این اقدام برای منافع عمومی را مدنظر قرار داده و به خاطر سود جزئی ، تولید داخلی را با مشکل مواجه نکنند.

وی در پایان تأکید کرد: مجموعه انتظامی استان کرمانشاه به صورت جدی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز فعال بوده و افزایش کشفیات گویای تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی است و کماکان به این تلاش خود ادامه خواهد داد.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی