13. خرداد 1396 - 7:47   |   کد مطلب: 292980
سراب روانسر: مدیر عامل مجتمع شيميايي بيستون كرمانشاه ( مشبک) بعنوان کارآفرین برترِ سال 95 معرفی شد

به گزارش سراب روانسر، بیژن قبادی مدیر عامل مجتمع شيميايي بيستون كرمانشاه (مشبك) طی سال 95 بعنوان کارآفرین برتر معرفی شد از این رو ما در سراب روانسر تصمیم گرفتیم گفت و گوی تفصیلی را با این کارآفرین برتر تنظیم نماییم که در ادامه آمده است.

 

 

 

مدیر عامل مجتمع شيميايي بيستون كرمانشاه با بیان اینکه کلیه دستگاه ها به وسلیه نیروهای بومی ساخته شده و ماشین آلات چینی راکد و فرسوده، مجدداً بازسازی و به چرخه تولید باز گردانیده اند افزود: بی شک با همیاری و همکاری مسئولین آینده ی درخشانی در انتظار این کارخانه می باشد.

 

بیژن قبادی با اشاره به اینکه بهره های بانکی و بروکراسی اداری موجب کندی حرکت می گردد و دست و پا گیر است اظهارداشت: متأسفانه بهره های بانکی به قدری زیاد است که محاسبات سود و زیان کارخانه جوابگو نمی باشد و این موضوع باعث می شود ما نتوانیم در پرداخت سود کارخانه به کارگران موفق باشیم اما خدا را شاکریم که در پرداخت حقوق پرسنل و کارگران هیچ کوتاهی نکرده ایم.

 

مدیر عامل مجتمع شیمایی بیستون در خصوص تولید انواع سموم به خبرنگار سراب روانسر گفت: ما تنها واحد موجود در سطح خاورمیانه می باشیم که بصورت تکنیال تولید می کنیم و همچنین بعنوان تولید کننده ی سموم کشاورزی در غرب کشور سرآمد می باشیم.

 

قبادی ادامه داد: در این مجتمع هفت محصول بصورت فرمولاسیون تولید می شود که عبارت است از [دلتامترین،هالوکسی فوپ آر متیل، پیری پروکسی فن، دلتامترین، کلودینافوپ پروپارژیل، فن مدیفام دس مدیفان اتوفومزیت، فن وارلیت و کلرپیریفوس] می باشد که عملیات فرمولاسیون در مجتمع صورت می گیرد و ماده موثره آن از کشورهای دیگر وارد می گردد.

 

 

وی همچنین مجتمع شیمیایی بیستون را تنها تولید کننده ی علف کش مزارع چغندر قند در سطح خاورمیانه دانست.

 

کارآفرین برتر سال 95 با بیان اینکه 50 نفر در مجتمع شیمایی بیستون در سه شیفت کاری مشغول به فعالیت می باشد عنوان داشت: مجتمع شيميايي بيستون كرمانشاه ( مشبك ) در سال 1370 به ثبت رسيد و در سال 1373 با احداث ساختمانها و نصب تجهيزات توليد در زميني به مساحت 17800 متر مربع راه‌اندازي گرديد.

 

قبادی با بیان اینکه مجتمع شيميايي بيستون كرمانشاه در سال 1379 موفق به سنتز و توليد تكنيكال سم كلريدازون به عنوان دومين توليدكننده در دنيا شده است افزود: طی سال 1381 دومين واحد توليدي خود را با توليد تكنيكال سم "پيري پروكسي فن" به بهره‌برداري رساندیم كه مجتمع شيميايي بيستون پس از شركت "سومي تومو" ژاپن به عنوان دومين توليدكننده اين سم در دنيا قرار گرفت.

 

وی در ادامه به خبرنگار سراب روانسر گفت: در سال 1381 با تجهيز واحد فرمولاسيو EC، مجتمع قادر به فرمولاسيون انواع سموم به صورت EC گرديد که در سال 1386 خط فرمولاسيون سموم پودري و گرانولي علف‌كش به بهره‌برداري رسيد.

 

مدیر عامل مجتمع شیمیایی بیستون افزود: واحد تحقيق و توسعه شركت داراي گواهي از وزارت صنايع و معادن و واحد كنترل و كيفيت داراي مجوز از سازمان حفظ نباتات كشور مي‌باشد كه با بهره‌گيري از آزمايشگاه‌هاي مجهز و همچنين برخورداري از اطلاعات روز دنيا و ارتباط با مراكز علمي و تحقيقاتي، محصولاتي با كيفيت عالي بر اساس استاندارد FAO عرضه مي‌نمايد.

 

وی در ادامه در خصوص موفقیت های این واحد تولیدی به خبرنگار ما گفت: مجتمع شيميايي بيستون به عنوان واحد برگزيده ملي در سال 1382 در توليد سم از وزارت جهاد كشاورزي و واحد نمونه پژوهشي كشوري سال 1384 از وزارت صنايع و معادن كشور می باشد.

 

 

به گزارش سراب روانسر بیژن قبادی رئيس هيئت مديره مجتمع شیمایی بیستون (مشبک) و مالك شركت از تلاش‌گران و صنعتگران فعال با بيش از 30 سال فعاليت در عرصه توليد و با تكيه بر صنعت ماشين‌سازی می باشد که :از سال 1363 تا 1365: مدیر تولید كارخانه كابل‌سازي باختر؛

سال 1366: راه اندازی شركت مدادسازي پارس به عنوان يكي از بزرگترين كارخانجات مدادسازي ايران و همزمان احداث كارخانه مداد تحرير فجر با استفاده از دانش بومي و بدون كمترين استفاده‌اي از تكنولوژي خارجي

سال‌ 67 تا 80 :كارخانه لوله‌سازي احد كه يكي از بزرگترين كارخانجات لوله‌سازي غرب ایران

سال 1380: تاسیس و راه اندازی شركت شيرين بيان زاگرس با تكيه بر كليه امكانات و ماشين‌آلات داخلي و خلاقيت و نوآوري شخصی ،که این واحد در حال حاضر يكي از بزرگترين شركتهاي ایران به عنوان صنعت برتر و نمونه در تولید و صادرات شيرين بيان به كشورهاي اروپايي مطرح می باشد

سال 1384 : راه‌اندازي و تأسيس شركت تام ماشين باز هم با استفاده از دانش شخصي به عنوان سازنده عمده ماشين‌آلات صنعتي در کرمانشاه

سال 1392 : تأسيس و راه‌اندازي شركت شيرين عصاره‌ي زاگرس و با استفاده از تجربه‌هاي شركت شيرين‌ بيان زاگرس به عنوان واحد تولیدی مشتقات (derivative) شیرین بیان.

از اواخر سال 1393 خريد كامل مجتمع شيميايي بيستون كرمانشاه ٬ احياء و بازسازي ماشین آلات فرسوده،ساخت دستگاه‌هاي جديد با تكنولوژي بومی. در نهايت ديدگاه كلان مديريت و برنامه‌ريزي استراتژيك مجتمع بر اين اساس است كه مجتمع شيميايي بيستون كرمانشاه در همه حال يكي از بزرگترين توليدكنندگان سموم کشاورزی در كشور و خاورميانه باشد.