آخرین اخبار

26. تير 1396 - 16:41   |   کد مطلب: 293205
سراب روانسر: مدیر اداره بهزیستی شهرستان روانسر از راه اندازی کمیسیون پزشکی تشخیص معلولیت و مرکز گفتار درمانی در روانسر خبر داد.

به گزارش سراب روانسر، محمد مرادی مدیر اداره بهزیستی شهرستان روانسر به مناسبت آغاز هفته بهزیستی در گفت  با سراب روانسر عنوان کرد: با تلاش و پیگیری مسئولان و به منظور رفاه شهرورندان روانسری کمیسیون پزشکی تشخصیص معلولیت و مرکز خدمات گفتار درمانی و فیزیوتراپی در این شهرستان راه اندازی شده است.

 

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر با همکاری کادر پزشکی استان کمیسیون پزشکی تشخیص معلولیت در سطح شهرستان برگزار می شود و  از ابتدای سالجاری تا کنون 150 معلول در این شهرستان شناسایی شده است.

مدیر اداره بهزیستی روانسر ادامه داد: خدمات گفتار درمانی نیز به صورت دو روز در هفته انجام می شود که برای مددجویان رایگان و برای عامه مردم نیز با تخفیف ارائه می شود.

 

مرادی اظهار داشت: جهت جلوگیری از مشکلات تردد مددجویان ، با فیزیوتراپی عقد قرار داد انجام شده که به صورت رایگان به نیازمندان تحت پوشش این نهاد  خدمات ارائه می دهد.

 

وی در خصوص مسکن مددجویان اضافه کرد: از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان برای هشت نفر از مددجویان تحت پوشش این اداره هشت واحد مسکونی به ارزش 960 میلیون ریال خریداری شده است.

 

  مدیر اداره بهزیستی شهرستان روانسر بیان داشت: برای خرید و ساخت مسکن هفت خانوار داری تک معلول و دو معلول شهرستان بیش از 940 میلیون ریال هزینه شده است

 

محمد مرادی گفت: پرداخت هزینه نگهداری به 274 نفر از مددجویان توانبخشی  به میزان 2  میلیارد و 395 میلیون ریال  ، پرداخت بیش از یک میلیارد ریال مستمری به 137 زن سرپرست خانوار تحت پوشش این اداره و 870 میلیون ریال کمک هزینه درمان ، شهریه دانشجویی و کمک هزینه ازدواج از دیگر اقداماتی است که در یک سال گذشته انجام شده است.

 

وی افزود: در حال حاضر به 780 معلول شناسایی شده در این شهرستان خدمات ششگانه توانبخشی ارائه می شود.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی