5. مرداد 1396 - 7:47   |   کد مطلب: 293226
به بهانه ی فرارسیدن سالروز عملیات مرصاد صورت گرفت؛
رزمنده ی انقلابی: عملیات مرصاد، نمونه ی بارزی برای حفظ "تمامیت" یک ملت می باشد
سراب روانسر: یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس از عملیات مرصاد بعنوان نمونه ی بارزی برای حفظ تمامیت ارضی یک ملت یاد کرد و این موضوع را باعث غرور ملی دانست.

به گزارش سراب روانسر، به مناسبت فرارسیدن سالروز عملیات مرصاد خبرنگار سراب روانسر در قالب یک گفت گو ضمن معرفی یک از رزمندگان حاضر در این عملیات به بیان جزئیاتی در این رابطه از زبان وی پرداخته است.

 

 

علی میر ارغا کارمند بانک ملی در یک از بانک های منطقه اورامانات می باشد که 27 ماه در سنگرهای دفاع مقدس پاسدار مرزها و ارزش های این مرز و بوم بوده است.

 

ارغا، یکی از رزمندگان عملیات مرصاد می باشد که همرزم و هم سنگر شهید علی اشرف احمدی از شهدای ارزشی و والامقام شهرستان روانسر در عملیات مرصاد می باشد.

 

وی در خصوص عملیات مرصاد به خبرنگار سراب روانسر گفت: عملیات مرصاد، یک عملیات متفاوت با سایر عملیات هایی بود که شاید خیلی از رزمنده ها در آن شرکت داشته بودند چرا که دشمن آمده بود ظرف کمتر از ۴۸ ساعت به تهران برسد.

 

این رزمنده عنوان داشت: ارزش و اهمیت عملیات مرصاد آنجایی ویژه خواهد شد که دست های خالی رزمندگان ما دست های که متجاوزین را حمایت می کرد هر چند با توپ و تانک آمده بودند زمین گیر کرد.

 

ارغا با بیان اینکه پیروزی در مرصاد بسیار با اهمیت می باشد و موجب غرور و فخر می باشد افزود: بی شک مرصاد را بایستی نمونه ی بارزی برای حفظ تمامیت ارضی یک ملت دانست و از آن بعنوان مصداقی بارز برای حفظ ارزش ها یاد کرد.

 

به گزارش سراب روانسر عملیات مرصاد، پاتک نیروهای نظامی ایران در پاسخ به عملیات فروغ جاویدان می‌باشد که در پنجم مرداد ماه ۱۳۶۷، با رمز «یا علی» و به منظور مقابله با منافقین در منطقه اسلام‌آباد غرب و کرند غرب در استان کرمانشاه، آغاز گردید.