آخرین اخبار

3. مرداد 1396 - 14:27   |   کد مطلب: 293238
سراب روانسر: به مناسبت روز دختر گفت‌وگو خواندی از موفقیت چنور محمدی دختر روانسری در عرصه اقتصاد مقاومتی

به گزارش سراب روانسر، همیشه وقتی صحبت از قهرمانان عرصه اقتصادی میشود به مردها فکر میکنیم و تصویری از مردی قدرتمند در ذهنمان میاید. ولی تاریخ پر از زنانی است که میل به خانه ماندن را شکسته اند و به میدان آمده اند در ادامه به مناسبت روز دختر گفتگوی خواهیم داشت با چنور محمدی دختر فعال در عرصه کشاورزی جوانی که انقلابی جدیدی در صنعت کشاورزی شهرستان روانسر خلق کرد بانوانی که توانست در دو سنگر حجاب و اقتصاد حرکت کنند

 

 

 

با توجه به اهمیت موضوع اقتصاد (اشتغال) و به بهانه ی فرارسیدن روز دختر گفت و گوی تفصلی را با خانم "چنور محمدی" یکی از بانوان موفق  و کارآفرین شهرستان روانسر داشته ایم که در ادامه ضمن معرفی، آمده است.

 

 

 

چنور محمدی بانوی کارآفرین شهرستان روانسر می باشد که در روستای جورآباد متولد شده است و از سال 89 بصورت حرفه ای وارد کار کشاورزی شده است.

 

 

 

وی در ابتدا کار خود را با کشت سیر در سطح ۲۰۰۰ متر زمین آغاز کرد و بعد از کشت سیر، ضمن طی دوره های آموزشی، مصمم به کشت زغفران در شهرستان روانسر شد.

 

 

 

چنور محمدی در رابطه با کشت زعفران به خبرنگار سراب روانسر گفت: با آموزشهای که در فنی و حرفه ای  گذراندم و همچنین اطلاعاتی که از منابع موثق کسب کردم, در اواخر سال 91 با کمک خداوند و حمایت جهاد کشاورزی بصورت یارانه ی بلاعوض، با یکی از کشاورزان بومی، کشت زعفران را در سطح 2 هکتار از مزارع روستای جورآباد و نهرابی آغاز کردم و به حدی در این زمینه رشد کردم که موفق شدم دوبار در یکسال زمین را زیر کشت زعفران ببرم.

 

 

 

محمدی افزود: همزمان با کشت زعفران کشت بادام زمینی را در روستای جورآباد انجام دادم و بحمداله کیفیت این محصول، از سایر کشت های موجود در استان های مربوطه به مراتب بهتر بود.

 

 

 

این بانوی کارآفرین ادامه داد: در حال حاضر و با هماهنگی های صورت گرفته با کمتیه امداد، پیگیرکارکاه بسته بندی زعفران در شهرستان روانسر می باشم که می تواند در صورت راه اندازی برای 5 نفر از بانوان تحت پوشش بصورت مستقم و برای 40 نفر غیر مستقیم ایجاد اشتغال کند، اما متأسفانه سخت گیری بانک ها مانع این مهم می شود.

 

 

وی در ادامه با بیان اینکه در دهه فجر سال ۹۵ از طرف اداره کار به عنوان کارآفرین برتر شناخته شده است، یادآور شد: بنده این افتخار را دارم که از دست همسر شهید احمدی روشن درسال ۹۵ بدلیل ساخت مستند در بحث اقتصاد مقاومتی که به جشنواره عمار راه یافت، لوح و نشانه ی "استقلال اقتصادی" دریافت کردم که آن مستند توسط صدا و سیمای استان کرمانشاه تهییه و تنظیم شد.

 

 

 

چنور محمدی در پایان ضمن تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر اظهار داشت: توصیه من به خانمها این می باشد که مثل گذشته و زمان جنگ که بانوان پا به پای مردان، کار میکردند در سنگر اقتصادِ کشور حرکت کنند تا به یاری خداوند شاهد توسعه ی اقتصاد کشور باشیم

تصاویر تکمیلی: 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی