آخرین اخبار

20. شهريور 1396 - 22:41   |   کد مطلب: 293463
وزیر کشور در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت درج درسی با عنوان سوانح طبیعی در برنامه آموزش همه مقاطع تحصیلی مدارس کشور تأکید کرد.

به گزارش سراب روانسر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت درج درسی با عنوان سوانح طبیعی در برنامه آموزش همه مقاطع تحصیلی مدارس کشور تأکید کرد.

در بخشی از نامه وزیر کشور خطاب به وزیر آموزش و پرورش آمده است:

یکی از مهمترین مراحل توسعه جوامع به ویژه در زمینه مدیریت بحران، پیشگیری و کاهش این تلفات از طریق گسترش فرهنگ ایمنی و تغییر نگرش. پاسخ محور به ریسک محور در دو بخش حاکمیت و جامعه می‌باشد. همانطور که تجارب جهانی کشورهای توسعه یافته در این خصوص نشان از تأثیر به سزای آموزش و فرهنگ‌سازی به عنوان یکی از مهمترین ارکان پیشگیری داشته، نتایج دستاوردهای علمی نیز دال بر این است که این فرهنگ سازی و پذیرش به لحاظ روانی یقیناً در دوران کودکی و نوجوانی تأثیرات دو چندان و عمیق‌تری خواهد داشت.

بر این اساس می‌بایست در راستای ایجاد یک جامعه ایمن و تاب‌آور و فراهم گردیدن بسترهای لازم از این تجارب استفاده نموده و در این مسیر گامی مهم و اساسی برداشت.

در ادامه نامه وزارت کشور به وزارت آموزش و پرورش با استناد به استدلال‌های مطرح شده آمده است: شایسته است، درسی تحت عنوان. سوانح طبیعی با سرفصل‌هایی همچون معرفی انواع سوانح، نحوه پیشگیری، افزایش سطح آمادگی و مقابله، به عنوان یکی از دروس مدارس کشور در مقاطع ابتدایی و متوسطه قرار گیرد.

در این راستا سازمان مدیریت بحران کشور آمادگی دارد محتوای درسی مربوطه را با در نظر گرفتن شرایط سنّی و با استفاده از بخش‌های علمی و تخصصی این حوزه تهیه و همکاری‌های لازم را داشته باشد.

منبع: تسنیم

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی