آخرین اخبار

30. مهر 1396 - 22:06   |   کد مطلب: 293650
امام جمعه روانسر در دیدار با شیخ عبدالسلام راجح نائب رئیس مجلس سوریه
دشمن درصدد ایجاد تفرقه در مراکز مهم اسلامی است
سراب روانسر: امام جمعه روانسر در دیدار با شیخ عبدالسلام راجح نائب رئیس مجلس سوریه عنوان کرد: دشمن درصدد ایجاد تفرقه در مراکز مهم اسلامی است

به گزارش سراب روانسر، حاج ماموستا غفوری امام جمعه روانسر در دیدار با شیخ عبدالسلام راجح نائب رئیس مجلس سوریه و رئیس دانشگاه فقه و اصول ام درمان و خطیب جمعه مساجد در کشور سوریه و از شخصیت‌های دینی این کشور اظهار داشت: دشمنان به تغییر شرایط در منطقه خاورمیانه و حذف اسلام فکر می‌کنند، ولی برادری اسلامی و اتحاد موجود موجب شکست خوردن نقشه‌های آنان شده است، لذا در فکر نقشه‌ای دیگر و ایجاد تفرقه بین ما هستند.

 

 

 

وی افزود: بعد از موفقیت‌های ایران در برخی امور و همکاری با برادران عراقی و سوری، دشمن درصدد ایجاد تفرقه در مراکز مهم اسلامی مثل ایران، سوریه، لبنان و عراق است.

 

ماموستا غفوری ادامه داد: آن‌ها ابتدا فکر می‌کردند می‌توانند حکومت سوریه را تغییر دهند اما الان فهمیدند که نمی‌توانند.

 

امام جمعه روانسر یادآور شد: درست است که ما باید بین مردم ایجاد اتحاد کنیم اما اتحاد بین مسئولین تأثیر بیشتری دارد و اگر رهبران متحد باشند مردم و ملت نیز متحد خواهند شد.

 

ماموستا غفوری با اشاره به عالمان دینی و برجسته کشور سوریه همچون امام نووی، علامه عبدالرحمن المیدانی، وهبه الزحیلی و ... که دارای تالیفات فراوان در فقه، حدیث، تاریخ و تفسیر قران دارند و در مدارس علوم دینی اهل سنت استفاده می شود یاد کرد .

 

ماموستا غفوری با اشاره به آیه «واعدوا لهم ما استطعتم من قوة» گفت: ترسیدن و خوف عدو از ما فقط مربوط به زمان جنگ نیست، بلکه همیشه باید مسلمانان در مرحله‌ای باشند که دشمن از جنگ با آن‌ها ترس داشته باشد.

 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی