آخرین اخبار

26. آبان 1396 - 17:04   |   کد مطلب: 293763
سراب روانسر:الگوی مسلمانان حضرت محمد المصطفی(ص) است

به گزارش سراب روانسر، ماموستاغفوری  در  خطبه های نماز_جمعه_روانسر به مناسبت در پیش بودن ماه  مبارک ربیع الاول به نحوه وفات حضرت محمد "ص" در ۱۲ ماه ربیع_الاول اشاره کردند که از دیدگاه اهل سنت ۱۲ ربیع الاول ولادت و وفات آن حضرت می باشد .

 

 

 

ایشان  با اشاره به مناقب و فضایل حضرت محمد المصطفی "ص" فرمودند:  ما باید پیامبر را  الگو قرار دهیم و باید ببینیم که پیامبر "ص" در زندگی اجتماعی و سیاسی و در داخل و خارج از خانه چگونه عمل می کردند و ما هم اینچنین باشیم .

 

ماموستا غفوری افزودند: پیامبر اکرم "ص" در روزهای آخر حیات مبارکشان به سختی در نماز جماعت حاضر می شدند و به حضرت ابوبکر صدیق "رض" اقتدا می کردند حضرت محمد "ص" در واپسین روزهای حیاتشان پیوسته  مردم را به وحدت، صله رحم، اقامه نماز، عدل، بخشش، احسان، زکات، دوری از خطا و ... توصیه نمودند .

 

ایشان با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری به زلزله زدگان غرب کشور بخصوص مردم عزیز استان کرمانشاه که فرمودند: به مسئولان تاکید کردند که این وقایع یک امتحان است برای همه، به ویژه برای مسئولان که وظیفه خود را به نحو احسن انجام  دهند.

 

خطیب جمعه روانسر اضافه کرد: زندگی انسان پر از حوادث ناگوار است اما این حوادث ناگوار فرصتی  است برای کسانی که می توانند این مشکل و مصیبت را تخفیف دهند و مدیریت کنند و به آسیب دیدگان خدمت کنند.

 

امام_جمعه روانسر ضمن تسلیت به همه مردم زلزله زده استان و همچنین بازماندگان این مصیبت از  مسئولان تقاضا کرد در این امر با تمامی وجود و جهادی خدمت کنند. در این زلزله دیدیم تمام مردم ایران بخصوص مناطق کوردنشین کمک کردند که این حضور واقعا حماسی بود . از همان روزی که این مسئله واقع شده در شهر و دیار خودمان، مردم  همدردی و همدلی و همیاری می کنند که ان شاءالله  مقداری از آن خسارت ها و آن مصائب کاسته شود و از همگان تقاضا دارم که به این همیاری ها ادامه دهند .

 

ماموستاغفوری با اشاره به فوت ماموستا ملا عبدالله الیاسی که از شاگردان خویش بود افزودند: دوست عزیزمان مرحوم ملا عبدالله الیاسی که هشت سال در مدرسه علوم دینی امام شافعی "رض"  روانسر تلمذ کردند و در همین مسجد جامع روانسر اجازه علمی و فتوا گرفت ایشان از علمای برجسته و یکی از بهترین اساتید و علمای طراز اول سرپل ذهاب بود که ان شاالله خداوند تبارک و تعالی ایشان و بقیه جانباختگان را عفو بفرماید و مجروحان را  شفا دهد.

 

امروز نمازجمعه ما تحت الشعاع تشییع جنازه فرد خیر و نیکوکاری است که از شهر بوکان آمده اند و در راه بازگشت و در راه انسانیت شهید و آسمانی شدند و از مردم قدرشناس روانسر هم که با حضور چشمگیر خود این جنازه را تشییع کردند نهایت تشکر را دارم همچنین یاد خلبان هوانیروز کرمانشاه را که به خاطر تالمات روحی سکته کردند گرامی میداریم و به روح همه درگذشتگان درود و سلام می فرستیم

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی