آخرین اخبار

27. آبان 1396 - 19:30   |   کد مطلب: 293765
سراب روانسر: سخنگوی دولت از تسهیلات دولت به زلزله زدگان استان کرمانشاه خبر داد

به گزارش سراب روانسر، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت امروز(چهارشنبه 24 آبان) در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره مصوبات دولت در ارتباط با زلزله زدگان استان کرمانشاه گفت: در جلسه امروز هیأت دولت مصوبات در چهار سرفصل تسهیلات بلاعوض برای مناطق شهری و روستایی به تصویب رسید.

به این صورت که 659 میلیارد تومان تسهیلات و 281 میلیارد تومان به صورت بلاعوض پرداخت شود که از همین امروز روند آن آغاز می‌شود.

برای خانوارهای آسیب دیده که به احداث و بازسازی نیاز دارند برای مناطق روستایی 25 میلیون و مناطق شهری 35 میلیون تومان اختصاص داده شده است.کمک بلاعوض روستایی 5 میلیون و شهری 6 میلیون تومان خواهد بود.

برای خانوارهایی که نیازمند به مرمت و تعمیر واحدها هستند به صورت تسهیلات 12 میلیون چه به شهر و چه روستا داده می‌شود و بلاعوض 2 میلیون تومان خواهد بود.

 کسانی که نیازمند خرید لوازم خانگی هستند 3 میلیون تومان به صورت تسهیلات و 2 میلیون تومان بلاعوض داده می‌شود.

برای اسکان موقت روستاها به هر خانوار 3 میلیون و برای خانوارهای شهر 5 میلیون به صورت بلاعوض داده می‌شود.

بانک مرکزی بخشنامه ای را برای کسانی که در خصوص همین خرید لوازم خانگی یا موارد ضروری نیازهایی دارند تا 10 میلیون تومان قرض الحسنه تعیین کرده است.

 

این مبالغی که در هیئت وزیران تصویب شده است غیر از مصوبه ای است که برای جبران خسارات و بازسازی زیربناها و ابنیه دولتی اختصاص پیدا می‌کند

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی