آخرین اخبار

28. آبان 1396 - 16:43   |   کد مطلب: 293770
سراب روانسر: نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی از نحوه پوشش اخبار زلزله کرمانشاه در رسانه ملی به ویژه در ساعات اولیه حادثه انتقاد کرد.

به گزارش سراب روانسر، شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از نحوه پوشش اخبار حوادث در رسانه ملی، گفت: متأسفانه صدا و سیما در ساعات اولیه زلزله کرمانشاه با اخبار نادرست قصد داشت آرامش کاذب به جامعه تزریق کند و به همین دلیل مرکز زلزله خارج از ایران عنوان شد.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت اخبار و رسانه در ایام حادثه، افزود: متأسفانه همین خبر رسانی نادرست موجب شد، دستگاه‌های امدادی و استان‌های همجوار از میزان فاجعه غفلت کنند.

وی با تأکید بر اینکه لحظه‌ها در امدادرسانی به زلزله‌زدگان و حادثه‌ دیدگان دارای اهمیت است، اظهار کرد: متأسفانه اطلاع‌رسانی ضعیف موجب شد امدادرسانی دستگاه‌های اصلی به صبح فردای حادثه موکول شود و همین مسئله جان بسیاری را به خطر انداخت.

نادری با بیان اینکه وظیفه رسانه به ویژه رسانه ملی بیان واقعیت‌ها توأم با تزریق آرامش به جامعه است، گفت: متأسفانه رسانه ملی برای القای آرامش، اخبار دروغ انعکاس داد و این مسئله موجب تأخیر در امدادرسانی شد.

وی تصریح کرد: مرکز اصلی زلزله رخ داده و کانون آن شهرهای ازگله، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب بود و هیچ خبری از کشور عراق به میزانی که ایران خسارت دیده، مشاهده نشده است.

تأثیر بسزای شبکه‌های اجتماعی در کمک‌رسانی مردم

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، امدادها و کمک‌های مردمی را بسیار پرشور و بی‌سابقه ارزیابی و اضافه کرد: این حضور پرشور مردمی نیز یکی از مزیت‌های شبکه‌های پیام‌رسان و اجتماعی بود و در طول این زلزله ما شاهد هستیم که از تمامی استان‌ها مردم رئوف ایران به یاری زلزله‌زدگان شتافتند./

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی