آخرین اخبار

9. آذر 1396 - 8:08   |   کد مطلب: 293816
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: بنگاه‌های اقتصادی که در اثر زلزله بیش از ۵۰ درصد اموال آنها دچار خسارت شده است مشمول بخشودگی مالیاتی قرار گرفتند.

به گزارش سراب روانسر، رضا رحیمی امروز سه شنبه در جلسه بدهی های مالیاتی زلزله زدگان که در استانداری برگزار شد ابراز داشت: پس از وقوع زلزله یکی از مصوباتی که هیات وزیران خاص استان کرمانشاه داشتند بخشودگی بدهی مالیات بردرآمد سالهای ۹۵ و ۹۶ بنگاههای اقتصادی آسیب دیده بود.

وی افزود: بر این اساس بنگاههای اقتصادی که در اثر زلزله بیش از ۵۰ درصد اموال آنها دچار خسارت شده است مشمول بخشودگی مالیاتی قرار گرفتند.

رحیمی خاطر نشان کرد: این یک فرصت است که برای استان پیش آمده و باید با مشخص شدن نمایندگان و معتمدین در اسرع وقت بتوانیم از این معافیت مالیاتی به خوبی بهره مند شویم.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه یادآور شد: علاوه بر شهرستانهای اسلام آباد، گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، دالاهو و ۴ شهرستان منطقه اورامانات (روانسر، جوانرود، پاوه و ثلاث باباجانی) در شهرستان کرمانشاه هم برخی از بنگاههای اقتصادی دچار ضرر و زیانهایی شده اند که قرار است با تشکیل کمیسیونی آنها نیز از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

وی یکی از مصادیق این بنگاه‌ها را شیشه بری ها و سنگبری ها دانست و افزود: واحدهای اقتصادی ذرت خشک کنی، بتن آماده و شن و ماسه نیز از آن جمله هستند که به سازمان صنعت و معدن و جهادکشاورزی سفارش شده که کار آنها را نیز انجام دهند.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی