آخرین اخبار

11. آذر 1396 - 9:26   |   کد مطلب: 293822
سراب روانسر: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان روانسر گفت :سالانه حدود 3500هکتار از اراضی دیم روانسر به کشت نخود پاییزه اختصاص داده میشود

به گزارش سراب روانسر، کامران کریمی رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان روانسر در گفتگو با سراب روانسر گفت:نظر به اهمیت تناوب در اراضی دیم و کشت حبوبات در تناوب با غلات بدلیل افزایش عملکرد وکنترل آفات وبیماریها وکنترل علفهای هرز و کاهش مصرف سموم شیمیایی شهرستان روانسر کشت نخود پاییزه انجام می شود.

وی ادامه داد:گواه همه بازدید کنندگان که از تمامی نقاط استان واستان های همسایه از بهترین اراضی کشت نخود است که این به دلیل نحوه کشت ومکانیزه بودن آن است غیر از کشت پاییزه این محصول سالانه چیزی در حدود 13000 هکتار دیگر نیز زیر کشت بهاره نخود میرود.

کریمی گفت: تمامی کشت های پاییزه و بهاره در این شهرستان بصورت مکانیزه کشت میگردد که همین امر وجه تمایز اصلی این کشت با کشت نخود درسایر شهرستانهاست .

عملکرد مناسب این محصول باعث شده استقبال برای کشت در سنوات آتی بیشتر وهمچنین بومی کردن فنون کشت وتولید ماشین آلات داشت به نظر کارشناسان این شهرستان از نکات مهمی است که کشت این محصول را مطلوب وشاخص نموده است.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی