آخرین اخبار

14. آذر 1396 - 14:12   |   کد مطلب: 293838
سراب روانسر: رئیس اداره هواشناسی روانسر اعلام کرد: سامانه ای سرد و ناپایدار از اواخر وقت فردا به جو شهرستان روانسر وارد خواهد شد

به گزارش سراب روانسر، صابر محمدی رئیس اداره هواشناسی روانسر اعلام کرد: سامانه ای ناپایدار و سرد از اواخر روز چهارشنبه تا بامداد جمعه، سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید در جو منطقه خواهد شد.

 

 

 

 

وی تصریح کرد: جزییات عملکرد این سامانه در روز پنج شنبه و در  شمالغرب (اورامانات) و غرب استان  بیشتر خواهد بود

 

وی افزود: تخمین بیشینه بارش باران : 20 تا 30  میلیمتر است که علاوه بر ارتفاعات و مناطق سردسیر، ممکن است در برخی نواحی معتدل نیز بتدریج به شکل برف  با تخمین بیشینه 25 – 15 سانتیمتر مشاهده گردد.

 

محمدی ادامه داد: وضعیت دمای هوا از روز پنج شنبه روندی رو به کاهش می یابد  کاهش دما از روز جمعه تا میانه ی هفته آینده محسوس بوده و سبب بروز یخبندان عمدتا در نواحی سردسیر خواهد شد و طی مدت یاد شده؛ دمای حداقل هوا در نواحی سردسیر 8 تا 12 درجه سانتیگراد زیر صفر پیش بینی می شود.

 

رئیس اداره هواشناسی روانسر همچنین افزود: دامنه بیشینه باد: در روز پنج شنبه و بیشتر در نواحی شرقی سرعت وزش باد 80- 60 کیلومتر بر ساعت است و وزش باد ممکن است سبب کولاک شدید و کندی تردد در گردنه های برفگیر شده و در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هوای شهرستان را تاحدوی غبارآلود نماید پس از خروج و در نواحی سردسیر، سبب تشکیل مه خواهد شد.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی