آخرین اخبار

24. آذر 1396 - 16:12   |   کد مطلب: 293871
سراب روانسر: ماموستا غفوری امام جمعه روانسر: بی تدبیری و عدم وفای به عهد مسئولین و دست های بزرگ پشت پرده باعث شده است که احداث بیمارستان در روانسر انجام نگیرد

به گزارش سراب روانسر، ماموستا غفوری امام جمعه روانسر  در خطبه های نماز جمعه این هفته روانسر عنوان داشت» پیامبر اسلام(ص) آراسته به سجایای نیکوی اخلاقی بود به همین دلیل خداوند ایشان را به  صفت خلق عظیم توصیف کرده است.

 

وی با بیان اینکه رسول اکرم(ص) از شایسته ترین فضائل اخلاقی بهره مند بودند، افزود: پیامبر اسلام(ص) شایسته ترین الگوی مسلمانان است و بر این اساس خداوند به ما دستور داده که از ایشان اطاعت کنیم و برای دستیابی به رضوان الهی بایستی ضمن اطاعت از خداوند به آموزه های پیامبر عظیم الشان اسلام عمل کنیم.

 

غفوری افزود: مهم ترین عمل نیک و پسندیده ای که در اسلام مطرح است، خوش خلقی و وفای به عهد با مردم است و این صفت مهربانی و محبت یکی از ویژگی های پیامبر اسلام است.

 

وی با بیان این‌که شرح صدر پیامبر اسلام، او را محبوب قلوب کرده است؛ افزود: یک مبلغ دین اگر خود را وارث رسالت نبی اسلام می‌داند، باید در برابر ناملایمات و مشکلات شرح صدر داشته باشد، شاید در بیان، داشتن این صفت حسنه آسان است، اما در عمل رعایتش بسیار سخت است و باید از خدا داشتن این رفتار حسنه را درخواست کنیم.

 

 

ماموستا ملاعبدالله غفوری در خطبه های نمازجمعه روانسر عنوان کرد:مواضع سران کشورهای اسلامی در احقاق حقوق مردم فلسطین علیه اظهارات نابخردانه رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس شریف به پایتختی اسرائیل؛ امیدها را برای حل بحران فلسطین افزایش داده است اما کافی نیست و اقدام عملی و موثر میتواند مرهمی بر زخم کهنه مردم مسلمان باشد و امروز اگر همه همت کنند نفس اشغالگران صهیونیست پلید برای همیشه بریده خواهد شد.

 

ماموستاغفوری با انتقاد شدید از مسئولین: بی تدبیری و عدم وفای به عهد مسئولین و دست های بزرگ پشت پرده باعث شده است که احداث بیمارستان در روانسر انجام نگیرد. چندین سال است که زمین هایی از سوی مردم شریف روانسر برای احداث بیمارستان اهدا و پیشنهاد شده است اما بعلت بی تدبیری و عدم کارشناسی و نداشتن حکمت و درایت، بعد از دوسال می گویند که این زمین اهدایی زمین مرغوب و برای کشاورزی است و مخصوص ساخت و ساز نیست مگر مدت این دوسال کور بودند که از اول نفهمیدند که این زمین مختص ساخت و ساز نمی باشد . مدت ده سال است که بحث بیمارستان روانسر حرف اول این مردم است و هرسال بهانه های گوناگون درست می کنند که ان شاالله مسئولین بیدار شوند و با تلاش و پشتکار خودشون شاهد احداث بیمارستان روانسر باشیم. حداقل اگر نمیتوانید کاری کنید مثل مناطق زلزله زده بیمارستان صحرایی ایجاد کنید.

برگزاری میلاد و مولودی پیامبر اسلام برای آن است که از اخلاق و رفتار و کردار پیغمبر اسلام درس بگیریم. وفای به عهد داشته باشیم با مردم رو راست و صادق باشیم آینده نگر و با حکمت و تدبیر باشیم. وزیر محترم بهداشت که انسانی مشهور در خدمتگزاری و عشق و علاقه به کار دارند سال گذشته در همین جایگاه نماز جمعه گفتند که حیف است هنوز مردم روانسر از شیرینی بیمارستان بی بهره هستند؛ خداکند که بهره مند شویم.

وی در پایان بیان داشت: در گذشته هم کلنگ احداث زدند و اما بعد از مدتی میگویند جای مناسب برای بیمارستان نیست و حال قرار شد در این ماه آذر کار بیمارستان تمام شود این درد و گرفتاری ماست تا کی! انتظار داریم به خاطر خداوند و محبت پیغمبر اسلام به عهد وپیمان و قول و قرار خود عمل کنیم

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی