آخرین اخبار

27. آذر 1396 - 15:24   |   کد مطلب: 293898
وزیر دارایی عربستان گفت: از سال ۲۰۱۸ میلادی از شرکت های خصوصی که دارای تعداد زیادی کارگر خارجی هستند تا سقف ۱۰۶ دلار مالیات اخذ خواهیم کرد.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از العربیه، «محمد الجدان» وزیر دارایی عربستان سعودی در یک پیام توئیتری نوشت: با شروع سال جدید میلادی، میزان اخذ مالیات ماهانه از اتباع خارجی اعلام خواهد شد. در همین حال میزان مالیات اتباع خارجی ماهانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ ریال سعودی معادل ۸۰ تا ۱۰۶ دلار خواهد بود.

وزیر دارایی عربستان در پیام توئیتری خود آورده که این مالیات توسط شرکت‌های بخش خصوصی پرداخت خواهد شد و هدف از آن جایگزین کردن کارگران سعودی به جای کارگران خارجی است.

این در حالی است که سال گذشته میلادی این وزیر سعودی اعلام کرده بود که اخذ مالیات از کارگران خارجی تا سال ۲۰۱۹ میلادی به ۶۰۰ ریال سعودی و این رقم برای سال ۲۰۲۰ میلادی به ۸۰۰ ریال سعودی برای شرکت‌های خصوصی که بیشتر از کارگران خارجی به نسبت کارگران سعودی استفاده می‌کنند، افزایش پیدا می‌کند.

البته در شرکت هایی که تعداد کارگران سعودی بیشتر از کارگران خارجی بیشتر باشد، میزان افزایش مالیات اتباع خارجی در آن شرکت‌ها در سال ۲۰۱۸ میلادی ۳۰۰ ریال سعودی خواهد بود و این رقم به تدریج تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۷۰۰ ریال سعودی افزایش خواهد یافت.

بر پایه این گزارش، افزایش چنین مالیات هایی و همچین مالیات بر ارزش افزوده که قرار است از سال ۲۰۱۸ میلادی در عربستان شروع شود در راستای تقویت کردن درآمدهای غیر نفتی این کشور است.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی