آخرین اخبار

27. آذر 1396 - 15:55   |   کد مطلب: 293911
رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با یک هیئت روسی گفت: از ایفای نقش سازمان ملل در انتخابات آینده، به شرطی که این امر به حاکمیت سوریه لطمه نزند، استقبال می‌کنیم.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از سانا، یک هیئت رسمی روسیه که به ریاست دمیتری راگوزین معاون نخست‌وزیر این کشور به سوریه سفر کرده است، امروز با بشار اسد دیدار و گفت‌وگو کرد.

دو طرف در این دیدار درباره روابط مستحکم بین سوریه و روسیه و چشم‌اندازهای همکاری اقتصادی به‌ویژه در زمینه‌های انرژی، حمل و نقل، بازرگانی و صنعت بحث و تبادل نظر کردند.

اسد در این دیدار گفت: پیروزی‌های پی در پی که در زمینه مبارزه با تروریسم در سوریه محقق شده، شرایط مناسب برای تسریع و تقویت روند بازسازی ویرانی‌های برجا مانده از تروریسم در بسیاری از مناطق سوریه را فراهم می‌کند و این امر می‌تواند چشم‌اندازهای اقتصادی گسترده‌ای بگشاید و فرصت‌های بیشتری برای همکاری بین سوریه و روسیه فراهم کند.

وی افزود: با توجه به روابط تاریخی بین دو ملت سوریه و مواضع درخشان روسیه در حمایت از سوریه در مبارزه با تروریسم، طبیعی است که روسیه شریک مهمی در روند بازسازی  سوریه در بخش‌های مختلف خواهد بود.

اسد گفت: نقش‌آفرینی سازمان ملل در انتخابات آینده را تایید می‌کنیم، اما به شرطی که این امر به حاکمیت سوریه لطمه نزند.

دمیتری راگوزین معاون نخست‌وزیر روسیه نیز در این دیدار گفت که دولت و شرکت‌های بزرگ روسیه برای مشارکت فعال در روند بازسازی سوریه و حمایت از ملت سوریه برای تحقق خواسته‌هایشان در آمادگی دائمی به سر می‌برند.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی