آخرین اخبار

27. آذر 1396 - 15:57   |   کد مطلب: 293912
کمیته امور عربی در مجلس نمایندگان مصر خواستار انزوای بین المللی آمریکا از نظر سیاسی شد.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از گزارش روز دوشنبه روزنامه مصری 'الاهرام'، این کمیته همچنین اعلام کرد که اقدام جهانی بر اساس قوانین بین المللی در مواجهه با لجبازی های آمریکا و رژیم صهیونیستی در باره تصمیم 'دونالد ترامپ' در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت ادعایی اسراییل ضروری است، زیرا به افراطیون این رژیم برای اقدامات تروریستی بیشتر و سرکوب ملت فلسطین و گسترش شهرک سازی و ادامه برنامه های یهودی شدن 'بیت المقدس' چراغ سبز نشان می دهد.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هفته پیش در سخنانی، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و از وزارت خارجه این کشور خواست تا مقدمات انتقال سفارتخانه آمریکا از تل آویو به قدس را فراهم کند.
به گزارش الاهرام، این کمیته در بیانیه ای که پس از نشست دیروز (یکشنبه) خود منتشر کرد، افزود که دولت آمریکا با وجود مخالفت هایی که از سوی کشورهای عربی و اسلامی، جامعه جهانی و سازمان های بین المللی با این تصمیم ترامپ درباره قدس اعلام شده و درگیری هایی که هر روز در فلسطین اشغالی به وقوع می پیوندد و موجب شهادت و زخمی شدن صدها تن از فلسطینیان شده، هیچ پاسخی به این واکنش ها نداده است.
این کمیته اضافه کرد: دولت آمریکا با تصمیمی که درباره قدس مطرح کرد، همچنان بر موضع خود در جانبداری کورکورانه از رژیم صهیونیستی و خروج از روند سازش ادامه می دهد.
این کمیته همچنین از دادگاه جنایی بین المللی خواست تا در نشست دوره ای خود در سازمان ملل، فلسطین را به عنوان عضو مجمع مرکزی بپذیرد.
کمیته امور عربی در پارلمان مصر با استقبال از فعالیت های عربی و اسلامی و حمایت های بین المللی که از قدس اعلام شده، این فعالیت ها نباید متوقف و یا آرام شود تا به هدف اصلی برای حل نهایی قضیه فلسطین دست یابیم و تنها مذاکرات بین طرف ها کفایت نمی کند، بلکه آنچه که در ورای درخواست ها وجود دارد، باید مدنظر قرار گیرد.
این کمیته اعلام کرد که پیش نویس قطعنامه ای که توسط مصر به شورای امنیت داده شده ، تایید می کند، مساله قدس موضوعی است که باید از طریق مذاکرات حل شود. در این پیش نویس از تصمیمات اخیرا ترامپ رییس جمهوری آمریکا در باره قدس به شدت اظهار تاسف شده است. این کمیته افزود که هر گونه تصمیم گیری در باره قدس و یا تغییر در وضعیت یا ترکیب جمعیتی آن، هیچ تاثیر قانونی ندارد و باطل است و باید لغو شود.
کمیته یاد شده اضافه کرد که در پیش نویس قطعنامه مصر از همه کشورهای عضو سازمان ملل خواسته شده از بازکردن سفارتخانه در قدس خودداری کنند و هیچ اقدامی که مخالف قطعنامه های پیشین سازمان ملل در باره ماهیت شهر قدس است را به رسمیت نشناسند.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی