آخرین اخبار

28. آذر 1396 - 11:35   |   کد مطلب: 293918
سراب روانسر: در سالن ارشاد اسلامی روانسر مسابقات قرآن کریم ویژه روحانیون و طلاب اهل سنت استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش سراب روانسر، صبح امروز و با حضور جمعی از طلاب، روحانیون و مسئولین استانی و شهرستانی، مسابقات قرآن کریم ویژه روحانیون و طلاب اهل سنت استان کرمانشاه برگزار شد.

 

 

 

 

 

در ابتدای این مراسم پرفیض، حسین ویسمرادی فرماندار شهرستان روانسر با بیان اینکه وحدت و همدلی از دیرباز سنگ بنای اقوام اسلامی بوده است اظهار داشت: مردم اورامانات وفاداری خود را به نظام و اسلام اثبات کرده اند و از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی حمایت نموده اند.

 

فرماندار روانسر با اشاره به اینکه نقطه اتصال مسلمانان قرآن است، افزود: عمل به قرآن سرافرازی دنیا و آخرت را بهمراه دارد و همه ی ما از رهروان قرآن، اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران می باشیم.

 

در ادامه آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه و امام جمعه استان با بیان اینکه انسان از اِنس است افزود: چه چیزی بهتری که با کلام اللّه اُنس بگیریم چرا که هرچیزی دیگر فانی است.

 

وی تصریح نمود: بایستی در درون متن انقلاب این را مدنظر قرار دهیم که با کلام خدا مأنوس باشیم چرا که بقا، مختص ذات و کلام وحی است.

 

آیت الله علما با بیان اینکه در خدمت قرآن بودن، بهترین خدمت است افزود:رسول خدا (ص) فرمودند تا زمانی که به قرآن تمسک جوییم گمراه نخواهیم شد چرا که قرآن پیشوا و راهنمایی ابدی برای ما می باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استام کرمانشاه به اشاره به این موضوع که، امروز مسلمانان در دنیا حرف اول را می زنند اظهار داشت: ما زمانی می توانیم موفق باشیم که آموزه های قرآنی عمل نماییم در غیر اینصورت عکس این موضوع رخ خواهد داد کما اینکه به عینه شاهد هستیم.

 

امام جمعه استان کرمانشاه با بیان اینکه قرآن قوُت فریاد، الگو و هادی است و مسئله هدایت و خلاصه کاینات و هستی تا زمانی که متمسک به قرآن هستیم و در ما پیاده شود قوُت داریم تصریح نمود: دعا به یقین قرآن، نماز، مناجات با خدا و ... را در بر می گیرد و موجب، ساری شدن قرآن در درون شخص می گردد.

 

آیت الله علما در پایان با بیان اینکه غیر از قرآن راه و مسیر دیگری نداریم افزود: همه باید متهد و دنبال کلام خدا باشیم و قرآن را دهیم و در این راه طلاب و جوانان بایستی با فکر باز به روشنی قرآن را درک و بیاموزند.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی