آخرین اخبار

7. دى 1396 - 16:28   |   کد مطلب: 293994
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور عراق امروز در حوزه مسائل امنیتی از گردنه عبور کرده است، گفت: تعاملات دو کشور نباید تنها در حوزه سیاسی امنیتی باشد بلکه توسعه روابط اقتصادی و اجتماعی نیز ضروری است.

به گزارش سراب روانسر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز با عبدالحسین عبدالرضا عبطان وزیر ورزش و جوانان عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

لاریجانی در این دیدار با اشاره به روابط گسترده و دیرینه ایران و عراق گفت: روابط دولت‌های دو کشور همواره متاثر از روابط ملت‌های ایران و عراق بوده، از طرفی دیگر در شرایط کنونی همکاری‌های مثبتی وجود دارد، اما این تعاملات نباید تنها در حوزه سیاسی و امنیتی باشد بلکه توسعه همکاری‌های اجتماعی و اقتصادی نیز اهمیت دارد.

تاکید بر ضرورت گسترش همکاری‌های اجتماعی و ورزشی میان ایران و عراق
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت گسترش همکاری‌های اجتماعی و ورزشی میان دو کشور ایران و عراق افزود: پیشرفت‌های عراق در حوزه ورزشی در چند سال اخیر بسیار مطلوب بوده و تعدادی از ورزشکاران عراقی نیز در ایران مشغول به فعالیت هستند از این رو گسترش تعاملات ورزشی میان دو کشور بسیار مثبت و قابل توجه است.

وی ادامه داد: خوشبختانه ملت عراق با قدرت به پیروزی‌های راهبردی در مقابله با داعش دست یافت که در این حوزه نقش نیرو‌های مسلح این کشور به ویژه نیرو‌های حشد الشعبی بسیار مهم بوده است.

لاریجانی با بیان اینکه کشور عراق امروز در حوزه مسائل امنیتی از گردنه عبور کرده است، گفت: موضوع ایجاد وفاق سیاسی یکی از ضروریات و مسائل مهم در کشور عراق است تا به این وسیله از ماجراجویی دیگر کشور‌ها جلوگیری شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توسعه روابط اقتصادی و بانکی میان دو کشور ایران و عراق تاکید کرد و گفت: قطعا توسعه این حوزه‌ها به نفع دو کشور است و باید به آن توجه شود از طرفی دیگر تحقق مسائلی همچون لغو روادید، لایروبی اروند و اجرای پروژه راه آهن بصره- شلمچه به افزایش سطح روابط اقتصادی میان ایران و عراق می‌انجامد.

رویکرد مثبت ایران در حمایت از عراق زمینه ساز پیروزی بر گروه تروریستی داعش شد
به گزارش خانه ملت در ادامه این دیدار عبدالحسین عبدالرضا عبطان وزیر ورزش و جوانان عراق با تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت عراق گفت: رویکرد مثبت ایران در حمایت از عراق زمینه ساز پیروزی بر گروه تروریستی داعش شد.

وی گفت: یکی از ظرفیت‌های میان دو کشور برای توسعه سطح روابط و تعاملات، مسئله ورزش است که دولت‌های ایران و عراق باید به آن توجه بیشتری کنند، زیرا امروز ورزش یکی از بهترین ابزار‌ها برای مبارزه با تروریسم، مواد مخدر و ناهنجاری‌های اجتماعی است.

وزیر ورزش و جوانان عراق با اشاره به پیشرفت‌های این کشور در حوزه ورزش در سطح منطقه گفت: خوشبختانه سرمایه گذاری خوبی در حوزه توسعه زیرساخت‌های ورزشی صورت گرفته و در این حوزه دولت عراق خواهان توسعه روابط با دولت جمهوری اسلامی است.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی