آخرین اخبار

9. دى 1396 - 18:36   |   کد مطلب: 294024
پیرو برخی اعتراضات در مشهد به مشکلات اقتصادی، امروز نیز گروهی در خیابان انقلاب تهران تجمع کردند. اما تجمع این گروه دوم متفاوت با مسئله اول است.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم از بعد از ظهر امروز گروهی در مقابل سر در دانشگاه تهران در خیابان انقلاب تجمع کرده و شعارهایی سر دادند. این تجمع در ادامه اعتراضاتی انجام می‌شود که دو روز پیش در مشهد مقدس و در انتقاد به مسائل اقتصادی از جمله موضوع بدهی‌های موسسات اعتباری به مردم برگزار شد. با این حال تجمع امروز گروهی در تهران کاملاً متفاوت از اعتراضات مشهد به نظر می‌رسد.

  • بیشتر بخوانید:
  1. تجمعات کار ضدانقلاب است؟
  2. نظر مهدی محمدی درباره اعتراضات اخیر
  3. راه حل پرویز امینی برای حل نارضایتی‌های اجتماعی
  4. ضرغامی: مسئولان فکر رفع فشارهای اقتصادی باشند/مردم ضد انقلاب را مایوس می‌کنند

بر اساس گزارش خبرنگار تسنیم تعداد افرادی که در مقابل دانشگاه تهران تجمع کرده‌اند نزدیک 100 نفر هستند با این  حال هیچکدام از شعارهای آنها ناظر به مسائل اقتصادی نیست. شعارهایی که سر داده می‌شود عمدتاً کاملاً مشابه به آنهایی است که در فتنه 88 سر داده می‌شد.

علیرغم تاکید گروه‌های سیاسی از جمله منتقدان دولت به ضرورت همدلی با اعتراض مردم به مسائل اقتصادی و نیز تلاش برای حل آنها، به نظر می‌رسد تجمعاتی از جنس آنچه امروز در مقابل سر در دانشگاه  تهران انجام شد قصد دارد فضا را به سمتی پیش ببرد که اولین قربانی آن همچنان مطالبات اقتصادی مردم خواهد بود.

برخی کارشناسان می‌گویند جریانی که از تجمع امروز دفاع و بویژه از سوی رسانه‌های خارج از مرزها آن را هدایت و پشتیبانی می‌کند از چند جهت سابقه ریاکاری و خیانت به مطالبات اقتصادی را در سابقه خود دارد. جریان حامی این تجمعات با جریانی که خواستار تحریم‌های اقتصادی شدید علیه مردم ایران برای وادار کردن حکومت به عقب‌نشینی در مقابل خواسته‌های آمریکا بود، مطابقت قطعی دارد.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی