آخرین اخبار

12. دى 1396 - 19:22   |   کد مطلب: 294054
رئیس‌جمهور آمریکا در هفتمین توئیت خود در حمایت از اغتشاشات در ایران بار دیگر به ملت ایران توهین کرد.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه برای هفتمین بار در چند روز اخیر در حمایت از برخی اغتشاشات در شهرهای ایران پیامی در حساب کاربری‌‌اش در توئیتر منتشر کرد. 

او با تکرار اتهامات بی‌اساس نوشت: «مردم ایران سرانجام در حال اقدام علیه حکومت فاسد و بی‌رحم کشورشان هستند. تمام پولی که رئیس‌جمهور اوباما آنقدر احمقانه به آنها داد خرج تروریسم و جیب‌های خودشان شد. مردم با غذای کم، تورم بالا و نقض حقوق بشر مواجه هستند. آمریکا در حال نظاره است.»

ترامپ روز گذشته هم در یک توئیت توهین‌آمیز، مردم ایران را «گرسنه غذا» توصیف کرده بود. 

بیشتر بخوانید؛ توهین دوباره ترامپ به ملت ایران درباره اغتشاشات

رئیس‌جمهور آمریکا از زمان آغاز برخی ناآرامی‌ها در شهرهای ایران، هر روز دست‌کم یک بیانیه در حمایت از آشوب‌ها و اغتشاشات صادر کرده است. 

هیجان‌زدگی فعلی ترامپ برای حمایت از «مردم و شهروندان ایران» در حالی است که او چندی پیش، بعد از زلزله کرمانشاه به درخواست‌ها برای تسلیت به خانواده‌های قربانیان و حادثه‌دیدگان توجهی نشان نداد و از انتشار پیام در توئیتر در این باره خودداری کرد.

اقدامات ضدبشردوستانه ترامپ در آن حادثه به همین جا ختم نشد و  خزانه‌داری دولت او چندی بعد با انتشار بیانیه‌ای خواستار رعایت تحریم‌ها در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان ایرانی شد.

رسانه‌ها مدتی بعد گزارش دادند تفاسیر سخت‌گیرانه از این بیانیه باعث شده فیس‌بوک و برخی سایت‌های خیریه صدها هزار دلار کمک‌های مردمی جمع‌آوری‌شده در خارج از ایران برای کمک به حادثه‌دیدگان زلزله کرمانشاه را مسدود کنند.

 ترامپ همچنین در سخنرانی سه ماه پیش خود در اظهاراتی توهین‌آمیز مردم ایران را «ملت تروریست» خطاب کرد. استفاده او از واژه مجعول «خلیج عربی» به جای «خلیج فارس» در آن سخنرانی واکنش گسترده مردم ایران را به همراه داشت.  

ترامپ همچنین با امضای یک دستور اجرایی شهروندان ایران و هفت کشور دیگر را از ورود به خاک آمریکا منع کرده است. 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی