17. دى 1396 - 23:03   |   کد مطلب: 294085
نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس با انتقاد نسبت به عدم ایمن سازی مدارس مناطق زلزله‌زده، گفت: متأسفانه دانش‌آموزان کرمانشاهی در این مدارس به دلیل ادامه‌دار بودن پس لرزه‌ها آرامش روانی ندارند.

به گزارش سراب روانسر، شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به ادامه‌دار شدن پس لرزه‌ها در استان کرمانشاه، عنوان کرد: اغلب مدارس استان کرمانشاه پس از زلزله 7.3 ریشتری استحکام خود را از دست داده‌اند و حتی 42 مدرسه نیز به طور کامل تخریب شدند.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تحصیل در مدارس غیرایمن با توجه به ادامه‌دار بودن پس لرزه‌ها در کرمانشاه بسیار خطرناک است که نیازمند توجه ویژه مسئولان به حفظ و ارتقای ایمنی در مناطق زلزله‌زده است.

وی با یادآوری اینکه پس از زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه تا کنون 1600 پس لرزه در منطقه رخ داده است، افزود: به دلیل غیرایمن بودن مدارس، وقوع پی در پی پس لرزه‌ها و همچنین ذهنیتی که برای دانش‌‎آموزان پس از زلزله 7.3 ریشتری ایجاد شده است، دانش‌آموزان آرامش روانی ندارند و معلمان کرمانشاهی عنوان کردند که به دلیل استرس بالا و عدم تمرکز بسیاری از دانش‌آموزان متوجه درس نمی‌شوند.

نادری با بیان اینکه برخی دیگر از کلاس‌های درس نیز در داخل چادر و کانکس در حال تحصیل هستند، گفت: متأسفانه با فرا رسیدن فصل سرما و بارش برف و باران، تحصیل در چنین شرایطی بسیار سخت و تا حدی غیر ممکن است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در این خصوص به وزیر آموزش و پرورش تذکر شفاهی و کتبی در نشست صحن علنی مجلس داده است، رسیدگی به وضعیت تحصیلی دانش‌آموازن را یکی از اولویت‌های اصلی مناطق زلزله‌زده برشمرد