23. دى 1396 - 13:37   |   کد مطلب: 294107
با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه
جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان روانسر تشکیل شد
سراب روانسر: با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان روانسر تشکیل شد

به گزارش سراب روانسر، جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان روانسر با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه در محل سالن جلسات فرمانداری روانسر تشکیل شد

 

 امیر خسروانی  مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه  گفت: شهرستان روانسر ظرفیت های خوبی در زمینه اشتغال دارد و خوشبختانه این شهرستان یکی از شهرستان های پیشتاز در مقوله اشتغال است و اولین شهرستانی است که در استان تسهیلات توسعه شتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری راپیگیری کرده است .

 

وی افزود: 172 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از توسعه اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری از محل صندوق توسعه ملی برای کرمانشاه اختصاص یافته است.

 

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه اضافه کرد: این تسهیلات با بهره 6 درصد اعطا می شود و اولویت اعطای این تسهیلات برای طرح های صنایع دستی و طرح هایی است که نیاز آبی کمتری دارند.

 

خسروانی ادامه داد: از محل تفاهم نامه معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری با سه بانک عامل ، طی یک سال گذشته بیش از 57 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات برای ایجاد و راه اندازی طرح های اشتغالزایی در مناطق روستایی استان اختصاص یافته است.

 

فرماندار شهرستان روانسر نیز گفت : از محل اعتبارات توسعه اشتغال پایدار مناطق روستایی شش میلیارد تومان به شهرستان روانسر اختصاص یافته است که باید هر چه سریعتر جذب شود

 

حسین ویسمرادی افزود:در اجرای هر چه بهتر این طرح ، تامین اجتماعی باید از کارگران و کارفرمایان حمایت کند و ایجاد اشتغال پایدار مشروط به پوشش حمایتی این نهاد خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه بانک های عامل هم افزایی و همکاری خوبی با کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان دارند و این رویه باید همچنان ادامه داشته باشد و رسیدگی به طرح های اشتغالزیی را در اولویت کاری قرار دهند.