آخرین اخبار

24. دى 1396 - 18:13   |   کد مطلب: 294114
سراب روانسر: حمایت از اصحاب رسانه اورامانات با تشکیل خانه مطبوعات اورامانات/ فرهاد صالحی

به گزارش سراب روانسر،  به نقل از پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه : بدون شک جامعه خبرنگاران و رسانه های اورامانات از زحمتکش ترین و پرتلاشگر ترین فعالان این عرصه در سطح استان و حتی کشور می باشند که بدون هیچ چشم داشتی در حال خدمت و اطلاع رسانی هستند.

با یک بررسی میدانی و تحقیق در مورد میزان درآمد و شغل و بیمه خبرنگاران و اصحاب رسانه اورامانات متوجه می شویم که قریب اکثر آنها فاقد بیمه و درآمد مناسب برای زندگی هستند.فرهاد صالحی

تمرکز خانه مطبوعات در مرکز استان و بی توجهی به خبرنگاران و روزنامه نگاران منطقه اورامانات باعث شده است که یکی از خواسته های این جامعه تشکیل اتاق رسانه یا خانه مطبوعات در اورامانات باشد.

موضوع خانه مطبوعات و جمع شدن خبرنگاران چهار شهرستان پاوه ، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی و همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بحث بیمه و حمایت های قانونی و صنفی می تواند مطالبه بحقی باشد که نماینده پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی به جد پیگیر این خواسته باشد.

همگرایی و همراهی تمامی خبرنگاران و فعالان رسانه ای در سطح منطقه اورامانات و تشکیل یک صنف و اتحادیه در قالب خانه مطبوعات اورامانات در ابعاد مختلفی می تواند به منطقه کمک بسیاری کند.

از یک بعد این صنف زحمت کش و بی ادعا می توانند از لحاظ بیمه و استفاده از تمامی حقوق و مزایای خبرنگاری بهره مند شوند و از طرفی همگرایی و همدلی ایجاد شده بین آنها دو چندان می شود و در تبادل و طرح مشکلات اورامانات و رساندن مشکلات به مسئولان رده بالای کشور بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

رسانه های اورامانات می توانند در معرفی جاذبه ها و نقاط قوت گردشگری و تقویت و معرفی آئین و فرهنگ کهن و اصیل این منطقه به کشور بسیار نقش بسزایی داشته باشند. این فعالان عرصه خبر همچنین می توانند گامهای بلندی را در کنار مسئولان برای توسعه این منطقه محروم بردارند و با پوشش درست اخبار و نقد نقاط ضعف و تشویق و ترغیب و تقویت نقاط قوت و ایجاد همگرایی بین مردم و مسئولان برای کمک به توسعه گامهای بلندی بردارند. کما اینکه این موضوع نیز در حال حاضر بوده و ادامه دارد اما با منسجم تر شدن فعالیت تمامی خبرنگاران و اصحاب رسانه فعالیت قوی تر و بهتری را ادامه دهند .

بهرحال از نماینده مردم شریف اورامانات در مجلس شورای اسلامی انتظار این است با مطرح کردن موضوع و پیگیری آن این موضوع مهم جامعه رسانه اورامانات را به سرانجام برساند.

نماینده پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی لازم است برای حمایت از جامعه رسانه ای شهرستانهای اورامانات و رفع مشکلات این قشر با به سرانجام رساندن موضوع خانه مطبوعات اورامانات و تامین اعتبارات لازمه فعالان محروم و پرتلاش عرصه خبر و رسانه در اورامانات را به بازوانی قوی برای توسعه و آبادانی پاوه ، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی تبدیل کند.

میزان اعتبارات تخصیص یافته به فرهنگ و هنر و ارشاد اسلامی در اورامانات هرگز نتوانسته است جوابگوی این جامعه مهم و با ارزش برای تقویت فرهنگ ، رسانه ، هنر و … باشد . و هرگز اعتبارات در نظر گرفته نمی تواند کمکی برای مقابله با تهاجمات گسترده فرهنگی در سطح اورامانات کند.

حساسیت منطقه اورامانات و در خطر بودن جوانان این خطه با حجم بالای بیکاری و فعالیت دشمنان این مرز و بوم باعث شده است که مسئولان و متولیان فرهنگی بخصوص در مرکز استان و نماینده مردم شریف اورامانات در مجلس شورای اسلامی با تخصیص و جذب اعتبارات ویژه و کمک به موضوع فرهنگ و هنر و ایجاد زیرساختهای فرهنگی و انجمن ها و خانه مطبوعات و… ضمن حمایت عملی و توزیع مناسب اعتبارات نقشهای شوم دشمنان را برای جوانان این منطقه نقشه بر آب کند.

پس امیدواریم در گامی عملی نماینده اورامانات بتواند با کسب مجوز های لازم و تشکیل خانه مطبوعات اورامانات و جذب اعتبارات ویژه برای فرهنگ و هنر این خطه شاهد تحولی نو در فرهنگ ، رسانه و هنر پاوه ، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی باشیم

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی