آخرین اخبار

27. دى 1396 - 8:28   |   کد مطلب: 294129
یک روزنامه انگلیسی گزارش کرد که تهدیدات رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران به بی‌ثباتی خاورمیانه می‌انجامد.

به گزارش سراب روانسر، 

گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در گزارشی تحت عنوان تهدیدات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران، خطر بی‌ثبات کردن خاورمیانه را به همراه دارد، نوشت که تقابل میان واشنگتن و تهران از زمانیکه رئیس‌جمهور آمریکا، آخرین «معافیت تحریمی ایران» را به امضا درآورد، بدتر شده است.

این گزارش ادامه داد، ترامپ و فرماندهان نظامی وی خود را متقاعد کرده‌اند که می‌بایست، نظام ایران را از بین ببرند و اینکه نظام ایران سقوط خواهد کرد.

طبق این گزارش، یکی از وزرای سابق عراق که خواست نامش فاش نشود گفته است مقامات ارشد آمریکایی به ویژه آنهایی که پیشینه نظامی دارند، هر اقدام بدون جنگی را علیه ایران انجام می‌دهند. 

این مقام عراقی درباره تفکر این مقامات آمریکایی درباره ایران اینگونه گفت: «آنها معتقدند که باید این نظام را از بین ببرند و این نظام سقوط خواهد کرد».

روزنامه انگلیسی ایندپندنت اینگونه نوشت که این تفکرات واهی با آشوب‌های اخیر در برخی شهرهای ایران قوت گرفته است.

بنا بر این گزارش، تنش‌های میان ایران و آمریکا جمعه هفته گذشته بعد از آن تشدید شد که ترامپ تعلیق تحریم‌های ایران را برای آخرین بار امضا کرد و تأکید کرد که بعد از 120 روز که این تعلیق تحریم‌های ایران منقضی می‌شود، دیگر آن را تمدید نمی‌کند.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی