آخرین اخبار

14. بهمن 1396 - 8:31   |   کد مطلب: 294197
سراب روانسر: جلسه کمیته حفاظت کیفی منابع آب استان کرمانشاه در شهرستان روانسر برگزارشد

به گزارش سراب روانسر، بر اساس این گزارش، اعضای کمیته مذکور از محل منابع تولید آب و مخازن ذخیره آب شرب شهرهای روانسر و شاهو  بازدید نموده، به منظور حفظ و حراست، تعیین و رعایت حریم و جلوگیری و ممانعت از ساخت و سازها در اطراف منابع و مخازن و تاکید بر رعایت موارد بهداشتی و حفظ منابع آبی موجود شهرستان و تصویب مصوباتی در راستای حفظ کیفی منابع آب به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مدیر امور آبفای شهرستان روانسر در این باره گفت: جهت حفاظت کیفی و کمی از منابع ارزشمند آب به عنوان عامل اصلی حیات و توسعه پایدار نیاز به مراقبت هرچه بیشتر در حوزه منابع آب بعنوان مقوله ای حیاتی داریم.

وی افزود: هرگونه بی توجهی به بحث آب موجب ایجاد بحران خواهدشد بنابر این هم مردم و هم مسئولین بایستی این موضوع را بطور جدی مورد توجه ویژه قرار دهند.

غفار صالحی با تاکید بر لزوم استفاده صحیح و بهره برداری بهینه از منابع آب و کنترل میزان برداشت از سفره های آب زیرزمینی اظهارداشت: باید بین میزان برداشت آب با میزان نفوذ آب به سفره های آبهای زیرزمینی تعادل و تناسب وجود داشته باشد.

مدیر امور آبفای شهرستان روانسر، اقدامات مناسب عمرانی و مهندسی در بخش منابع و مخازن آب، مصرف بهینه و جلوگیری از هدررفت و اصراف آب را در همه زمینه های مصرف اعم از کشاورزی، صنعت، خدمات و خانگی را تنها راه جلوگیری از کاهش ناگهانی منابع زیرزمینی آب و برداشت بیش از حد از سفره های زیرزمینی دانست.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی