آخرین اخبار

19. بهمن 1396 - 20:03   |   کد مطلب: 294230
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:شرکت سامسونگ به دلیل وابستگی به غرب اقدام غیراخلاقی کرده که ما هم باید برخورد متقابل و مناسب را با تحریم آنها داشته باشیم.

به گزارش سراب روانسر، 

عبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اقدام غیر اخلاقی و غیر ورزشی اخیر شرکت سامسونگ مبنی بر استثنا قرار دادن ورزشکاران ایرانی در کنار ورزشکاران کره شمالی شرکت کننده در بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ از دریافت هدایای این شرکت کره ای، گفت: در سفر دو ماه قبل به کره جنوبی مذاکرات مفصلی با مقامات این شرکت داشتیم و بنابر اعلام آنها در کنار محصولاتی که به صورت غیررسمی وارد کشور می شود، به صورت رسمی ۴ میلیون دلار محصولات سامسونگ وارد ایران می شود و شرکت سامسونگ سهم زیادی از بازار داخل کشور را در اختیار دارد.

نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اقدام متقابل از طرف جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: باید مقابله به مثل کرد تا دیگر یک شرکت به خود اجازه چنین رفتاری را ندهد.

رضیان با بیان اینکه بحث ورزش عمدتا خارج از فضای سیاسی است و ارتباطی با مسائل سیاسی و این چنینی ندارد، تصریح کرد: شرکت سامسونگ به دلیل وابستگی به غرب، خصوصا آمریکا و رژیم صهیونیستی اقدام به این عمل کرده است که ما هم باید برخورد متقابل و مناسب را با تحریم آنها داشته باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قطعا مجلس پس از بازگشایی بررسی این موضوع را دنبال خواهد کرد، گفت: حضور سامسونگ در کشور به صورت رسمی و قراردادی نیست، بلکه شرکت هایی هستند که نمایندگی سامسونگ را در کشور بر عهده دارند و کالاها و محصولات آنها را ارائه می کنند که می توانیم برخورد متقابل را با نمایندگی های آنها انجام دهیم.

وی افزود: ممنوعیت حضور نمایندگی و ممنوعیت ارائه محصولات از جمله اقدامات متقابلی است که می توان در برخورد با این شرکت انجام داد.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی